• تاریخ: 2016-09-27
  • شناسه خبر: 20718
  • 312 بازدید

دمای هوای استان گلستان تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد/دریای خزر طوفانی می‌شود

ارکین نیوز- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه بارشی، دمای هوای استان گلستان تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد و دریای خزر طوفانی می‌شود. محمدرضا رحمان‌نیا اظهار داشت: با تضعیف الگوی جوی تابستانه و آغ ...

ارکین نیوز- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه بارشی، دمای هوای استان گلستان تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد و دریای خزر طوفانی می‌شود.

محمدرضا رحمان‌نیا اظهار داشت: با تضعیف الگوی جوی تابستانه و آغاز فصل پائیز و عبور موج کوتاه در اوایل امشب به ویژه در نواحی کوهستانی استان سبب افزایش موقتی ابر و احتمال رگبار ملایم پراکنده و وزش باد می‌شود.

وی افزود: نخستین سامانه ناپایدار از نیمه شب چهارشنبه به استان گلستان نفوذ کرده و تا اواخر روز پنجشنبه نیز سبب افزایش ابر، بارندگی متناوب، رعد وبرق و وزش باد شدید تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت و طوفانی شدن دریای خزر می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تصریح کرد: در این مدت ارتفاع موج بین ۲ تا ۳ متر است و دمای هوا به صورت نسبی تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

رحمان‌نیا اظهار کرد: موج دوم این سامانه از جمعه شب به استان گلستان رسیده و تا آخر وقت روز شنبه به تناوب سبب ناپایداری می‌شود.

وی گفت: این سامانه نیز سبب بارندگی و رعدوبرق و وزش شدید باد و طوفانی شدن دریا می‌شود و در این مدت باید اقدامات ایمنی لازم برای فعالیت‌های صید و صیادی، شیلات و دریانوردی درنظر گرفته شود/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست