• تاریخ: 2016-02-14
  • شناسه خبر: 14684
  • 392 بازدید

دستگیری ۶ شکارچی متخلف و کشف ۱۰پرنده صید شده در تالاب گمیشان

ارکین نیوز- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های گمیشان و بندرترکمن واقع در استان گلستان گفت: ۶شکارچی غیرمجاز به همراه ده قطعه پرنده آبزی و چهار قبضه انواع سلاح شکاری در تالاب گمیشان دستگیر شدند. علی بیانی روز یکشنبه د ...

ارکین نیوز- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های گمیشان و بندرترکمن واقع در استان گلستان گفت: ۶شکارچی غیرمجاز به همراه ده قطعه پرنده آبزی و چهار قبضه انواع سلاح شکاری در تالاب گمیشان دستگیر شدند.

علی بیانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: محیط بانان یگان حفاظت طی دو مأموریت در منطقه شکار و تیراندازی ممنوع تالاب بین المللی گمیشان شکارچیان غیرمجاز را دستگیر و این سلاح های شکاری تک لول و دو لول را کشف کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های گمیشان و بندرترکمن واقع در کرانه شرقی دریای خزر افزود: تعداد ۱۰قطعه انواع پرندگان آبزی کشف شده تنجه، مرغابی کله سبز و آبچیلک هستند.

به گفته وی همچنین محیطبانان گمیشان در یک ماموریت شبانه تعداد ۶ رشته دام هوایی بطول ۶۰۰ متر را از پهنه آبی تالاب گمیشان جمع آوری کردند.
بیانی اضافه کرد که یک فروند قایق چوبی در حال ساخت و یکدستگاه موتور سیکلت نیز از متخلفان کشف و ضبط و شکارچیان غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی شدند.

همه ساله و همزمان با مهاجرت پرندگان به منابع آبی در استان گلستان تعدادی از سودجویان و متخلفان مبادرت به شکار پرندگان می کنند.

تالاب بین المللی گمیشان یک زیستگاه منحصر به فرد با وسعت بیش از ۲۰ هزار هکتار است که ۱۴ هزار هکتار آن جزء مناطق شکار و صید و تیراندازی ممنوع سازمان حفاظت محیط زیست می باشد.

گمیشان یک تالاب ساحلی محسوب می شود و طیف گسترده ای از گونه های مختلف پرندگان همچون مرغابی، غاز، قو، پلیکان، باکلان، پرستوی دریایی، سلیم، کاکایی، چنگر، اگرت، خوتکا، گیلان شاه و تلیله به آن مهاجرت می کنند.

همچنین تعداد گونه های موجود که برای زمستان گذرانی یا زادآوری در تالاب هستند حدود ۱۱۰ گونه برآورد می شود.

شهرستان گمیشان با افزون بر ۶۷ هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گلستان واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست