• تاریخ: 2015-11-19
 • شناسه خبر: 10795
 • 1,593 بازدید

در حوزه غرب استان آیا تقبل اجماع با شرط و شروطها تنها برای ملت است و یا با منت است

ارکین نیوز – بحث کثرت شرکت کنندگان در حوزه انتخابیه غرب استان به ویژه تعدد کاندیداهای ترکمن بسیاری از صاحب نظران را به فکر تشکیل ائتلاف انداخته است . فرهاد قربانزاده از فعالین سیاسی اجتماعی منطقه گزارشی تحلیلی را د ...

ارکین نیوز – بحث کثرت شرکت کنندگان در حوزه انتخابیه غرب استان به ویژه تعدد کاندیداهای ترکمن بسیاری از صاحب نظران را به فکر تشکیل ائتلاف انداخته است .
فرهاد قربانزاده از فعالین سیاسی اجتماعی منطقه گزارشی تحلیلی را در شبکه های مجازی منتشر کرده است که عینا برای کاربران سایت ارکین نیوز درج می گردد.
“در مورد اجماع کاندیداهای مجلس دهم منطقه,با اندکی تأمل و نگرش به گذشته و سوابق انتخاباتی کاندیداهای دوره و ادوار گذشته و نیز کاندیداهای ثبت نام اولی و جوان,آقایان:دکتر ایری,دکتر شکیبایی,مهندس جلال ایری,قورلی زاده ,پناهی,یحیی چوگان,مهندس گل,حسین جعفری,کرداری,خانم مختومی,رجب محمد آبادی,اسکندریان,کر(فرماندار اسبق بندرترکمن)و,,,اجماع و اتفاق نظر بر سر کدام کاندیدا باشد بهتر نتیجه بخش خواهد بود؟
در دوره ی گذشته جناب قورلی زاده با حمایت جناب ولی پور بیشترین رای را در بین ترکمن ها از آن خود کردند,دکتر ایری هم همیشه در هر دوره از انتخابات مجلس حرف برای گفتن داشته است باسابقه ی چهار سال نمایندگی در منطقه و همینطور جناب مهندس جلال ایری با تبلیغات گسترده و هزینه های فراوان آرای قابل ملاحظه ای را کسب کردند,
فعلا شواهد و قراین و سوابق احتمال اجماع بر سر کدام کاندیدا را بیشتر میکند؟با توجه به اینکه جناب فیروزی با اعلام عدم کاندیداتوری خود ار بدنه ی انتخابات خود را کنار کشیده و تا جایی که بنده اطلاع دارم اعلام موضع هم نفرموده اند ولی طبق شنیده ها به جناب جعفری تمایل و گرایش دارند.
همینطور سیاسیون قوی و زبده ای همچون جبار وردی ایری که تجربه ی انتخاباتی درخشانی از خود باقی گذاشته اندو طبق شنیده ها برای اجماع تلاشهای مضاعف دارند و به نظر بنده انتخابات منهای ایشان حداقل شور و حرارت نخواهد داشت و جناب آبادی تلاشهای زیادی را با برگزاری جلسات و نشستها در داخل و خارج از شهر سعی در جلب اقبال عمومی را دارد
البته به طور مستقل و جناب اسکندریان کاندیدای غیر ترکمن با برگزاری جلسات در داخل و خارج از شهر تبلیغات خود را ماه ها قبل انجام داده و اعلام ائتلاف نیز نموده و مهندس گل جویای نام و جعفری چوگان نیز با برگزاری جلسات تبلیغاتی اعلام حضور کرده اند و امیدوارانه دارند تلاش میکنند,از تبلیغات جناب کرداری و خانم مختومی خبرهای تازه ای به گوش نمیرسدو همینطور جناب حافظ پناهی تبلیغات خود را اذعان کرده از روستاهای حاشیه نشین و مرزی شروع خواهد کردو نبز جناب کر فعالیتهای تبلیغاتی خود را در منطقه ی سیمین شهر آغازکرده و استمرار بخشیده و همینطور دکتر شکیبایی در گمیشان و سیمین شهر فعالیت های گسترده ای را انجام میدهد.
حال به نظر میرسداگر یکی از کاندیداهای آقایان قورلی زاده,دکتر ایری ,مهندس جلال ایری و دکتر شکیبایی و کر,گزینه ی اول اجماع و اتفاق نظر باشد,تصاحب کرسی بهارستان دور از انتظار نخواهد بود و اما اگر جناب جبار وردی ایری و آقای فیروزی هم میانجی گری و ریش سفیدی کنند و بتونند گزینه ها را برای اجماع به توافق برسونند البته باشعار الاهم فی الاهم(اگر اشتباه نکرده باشم)در این صورت گل خواهد بود و به سبزه نیز آراسته خواهد شد.
بنده نظرم این است که الباقی کاندیداها نیز احتمالا با این قاعده ی اجماع موافق خواهند بودالبته با شرط و شروطها حتما,پس از بین کاندیداهای آقایان,قورلی زاده,دکتر ایری,مهندس جلال ایری,دکتر شکیبایی و کر,پنج کاندیدا,منهای چهار,حاصلش یک کاندیدای مقتدر خواهد بودو تصاحب کرسی بهارستان را تسهیل خواهد کرد,اجماع باید در عمل باشد نه در حد حرف و حدیث ,حرف این است که کسی مدعی اجماع باشد,آیا تقبل اجماع با شرط و شروطها است یا بدون قید شرط و شروطها تنها برای ملت است یا با منت است؟این طرف سکه مهم است.
(بنده این تحلیل را بدون حمایت از کاندیدای خاص نوشتم,تا چه قبول افتد,به امید سربلندی مردم منطقه)

 • مصطفی - 2015-11-20 در 12:53 ق.ظ

  متاسفانه نظر شخصی بنده این است ک نویسنده این مقاله آشنایی کامل و واقعی از سطح فعلی جامعه و دیدگاه مردم و خواسته ها ندارن!!
  افرادی ک شما از شانس های اول نام میبرید به نوعی از نظر مردم مهره های سوخته و متهم ب خودخواهی سیاسی و جاه طلبی شخصی هستند!!
  مردم در این دوره نگاه های خودشون رو کاندیداهای جدید معطوف کردند و بنده به شخصه تحلی شما را با چیزی ک در ۷ اسفند قرار است رخ دهد مغایر میبینم. من الله توفیق

 • عبدالله - 2015-11-20 در 10:07 ب.ظ

  من با نظر آقای قربانزاده کاملا موافق و با نظر آقا مصطفی…؟…کاملا مخالفم.بعرض مصطفی برسانم :…نظر شخصی خودشو معطوف به مردم نکند …………………………………………………………. مردم هوشیار هستند و با اجماع با یکی از برادران که هر کدام سوابق درخشان دارند مانند:قورلی زاده .دکتر ایری .جلال ایری.شکیبایی.حاجی گلدی کر قطعا نوبت صحراست که ۷ اسفند به کرسی بهارستان بفرستد.بگذار چهره های جدید و جوانها فعلا بروند بجای مطرح کردن خود با کاندیدا شدن بروند از طریق کسب تجربه و قرارگرفتن در مسئولیت های اجرایی در دهه آینده برنامه ریزی داشته باشند و حضور آنها فقط شکستن رای عزیزان توانمند صحرا خواهد بود …پ آقا مصطفی اگر بچه صحرایی که یقینا نیستی بار دیگه خواستی نظر بدی مانند فرهاد قربانزاده اول خودتو معرفی کن تا مردمی که تو از آنها نام بردی بهتر بشناسند.

 • مصطفی - 2015-11-21 در 8:40 ق.ظ

  مرسی از نظر دوست عزیز عبدالله ابتدا باید عرض کنم شما نمیتونی باهر نظر مخالف چه درست یا غلط از دایره ترکمن بودن خارج کنید!بنده با افتخار ب صحرایی بودن مینازم اقای قربانزاده فردی محترم دلیل نداره هرچیزی ک ایشان گفتند صحیح و ملاک باشد.
  دوما باید عرض کنم که بعضی از دوستانی که دارید نام میبرید در دوره مدیریتی خودشان نیز انچنان مفید واقع نبودند بعضی دیگر از سوابق درخشان فقط تعدد کاندیداتوری را در کارنامه درخشان خود دارند البته متاسفانه!!!البته در لیستی ک اعلام کردید جناب شکیبایی راه برای شناسانده شدن دارند.
  از دوستان جدید هم بله موافقم به تجربه اندوزی ادامه بدهند .
  اصل رو بر اجماع میگذارم اما اجماع بر روی فردی اصلح !! ان شا الله بزرگان جامعه ما آن را تشخیص خواهند داد .
  موفق باشید برای شما و آقای قربانزاده نیز ارزوی موفقیت و پیشرفت دارم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست