• تاریخ: 2016-02-06
  • شناسه خبر: 14277
  • 446 بازدید

دریای خزر مواج می شود/ برف و باران در راه گلستان است

ارکین نیوز-داره کل هواشناسی گلستان با صدور اخطاریه جوی اعلام کرد: پس از گذر جریانات گرم جنوبی که هم اکنون و بطور موقت شرایط را برای آتش سوزی در مناطق جنگلی این استان فراهم کرده است، مجددا و با ورود سامانه سرد بارشی، برف ...

ارکین نیوز-داره کل هواشناسی گلستان با صدور اخطاریه جوی اعلام کرد: پس از گذر جریانات گرم جنوبی که هم اکنون و بطور موقت شرایط را برای آتش سوزی در مناطق جنگلی این استان فراهم کرده است، مجددا و با ورود سامانه سرد بارشی، برف و باران این خطه شمالی را فرا خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی در این اخطاریه که امروز شنبه در اختیار استاندار و مدیران عضو ستاد مدیریت بحران گلستان قرار گرفت و نسخه ای از آن نیز به ایرنا ارسال شد، آمده است: به علت تقویت جریانات گرم جنوبی در ساعات بعدازظهر و اوایل امشب، وزش باد گرم بویژه در نواحی جنگلی شرق استان رخ خواهد داد بطوریکه شرایط برای آتش سوزی مهیا می شود بر این اساس پیش بینی تمهیدات لازم ضروری است.

بر پایه این گزارش از عصر فردا /یکشنبه/ سامانه سرد بارشی از غرب گلستان وارد شده که موجب افزایش ابر، وزش شدید باد، بارندگی و در نواحی کوهستانی بارش برف و مه را شاهد خواهیم بود.

این گزارش حاکی است شرایط پدید آمده دست کم تا سه شنبه هفته جاری تداوم دارد بطوریکه طی این مدت کاهش ۱۴ تا ۱۶ درجه سانتی گراد و وقوع یخبندان شبانه و اختلال در تردد جاده های کوهستانی محتمل است؛ همچنین از بامداد سه شنبه دامنه ریزش برف از مناطق کوهستانی به سایر نقاط استان گلستان تسری خواهد یافت.

در همین پیوند اطلاعیه شماره ۲ هواشناسی گلستان نیز منتشر شده است که بر اساس داده های آن از عصر فردا /یکشنبه/ تا اواخر وقت دوشنبه دریای خزر طوفانی و مواج می شود بطوریکه ارتفاع موج در برخی نقاط آن به ۲٫۵ متر خواهد رسید.

به گزارش ایرنا در زمان حاضر بیشینه دمای گرگان مرکز استان گلستان ۲۵ درجه سانتی گراد است و طی ۲۴ ساعت گذشته کمینه دما در این شهرستان ۱۰ درجه سانتی گراد بوده است.

همچنین بیشینه و کمینه دما در شهرستان گنبد واقع در شرق گلستان به ترتیب ۲۸ و ۱۰ درجه سانتی گراد است.

استان گلستان با افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع مساحت در کرانه شرقی دریای خزر از تنوع اقلیمی برخوردار است بطوریکه جنگل، کوهستان، دشت و کویر را نیز در خود جای داده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست