• تاریخ: 2016-07-04
  • شناسه خبر: 19102
  • 543 بازدید

خبر خوش نورقلی پور در آستانه عید فطر

ارکین نیوز- نماینده شهرستان های غرب استان در مجلس شورای اسلامی از روند آزادی تدریجی زندانی های محبوس در کشور ترکمنستان از دهم مرداد ماه جاری خبر داد و گفت:درگفتگوی اخیر بنده با وزیر امور خارجه و مطابق آخرین خبر دریافتی ا ...

ارکین نیوز- نماینده شهرستان های غرب استان در مجلس شورای اسلامی از روند آزادی تدریجی زندانی های محبوس در کشور ترکمنستان از دهم مرداد ماه جاری خبر داد و گفت:درگفتگوی اخیر بنده با وزیر امور خارجه و مطابق آخرین خبر دریافتی از طرف ترکمنستانی مقرر شده است از دهم مردادماه آینده روند آزاد سازی تدریجی بیش از ۲۰۰ زندانی کشورمان که هم اکنون به عناوین مختلف در زندان های کشور ترکمنستان بسر می برند آغاز شود.

رامین نورقلی پور با اعلام سفر معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان در پایان ماه آینده به ایران افزود:در این حال هنوز مشخص نیست چه تعداد زندانی طی چه مدت زمانی آزاد خواهند شد و این بستگی به تداوم گفتگو با طرف ترکمنستانی دارد و من آنزمان حتما این مورد را با وی مطرح خواهم ساخت.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد:بی تردید ما در این مسیر با مشکلات مهمی مواجه ایم اما این نوید را می دهم که با انجام پیگیری ها وهمکاری خوب وزیر خارجه ی دولت تدبیر و امید تا حد امکان زندانی های با جرایم کمتر را هر چه زودتر به آغوش گرم خانواده هایشان برگردانیم.

نورقلی پور در بخش دیگری با تکذیب متن منتشره در یکی از گروه های تلگرام مبنی بر حضور یکی دو تن از نیروهایش در گمیشان به جهت اخذ مدارک تعدادی نیروهای متقاضی کار و درخواست نامه آنها گفت:البته ایجاد زمینه های اشتغال از مهمترین برنامه های مجلس و دولت بشمار می رود اما این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و اگر قرار باشد خبری یا مطلبی به اطلاع مردم محترم برسد مطمئنا از سوی بنده و یا نیروهای رابط به شکل موثق خبر رسانی خواهد گردید.

لازم به ذکر است عمده ی زندانی های محکوم در زندان های ترکمنستان را صیادان و کامیون داران استان گلستان تشکیل می دهند و بنابر گزارش های منتشره درجراید و نشریات به لحاظ رسیدگی در شرایط نامناسبی بسر می برند.
جانی/ترکمن سسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست