• تاریخ: 2016-08-20
  • شناسه خبر: 20006
  • 324 بازدید

حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در استان گلستان

ارکین نیوز-نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس از پیگیری برای حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن در استان گلستان خبر داد. رامین نورقلی‎پور عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت صنعت و سرمایه‎گذاری استان گلستان ...

ارکین نیوز-نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس از پیگیری برای حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن در استان گلستان خبر داد.

رامین نورقلی‎پور عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت صنعت و سرمایه‎گذاری استان گلستان که با حضور مدیران دستگاه‎های اجرایی و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه طی سال‎های اخیر استان گلستان نماینده‎ای در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نداشته و این مهم ارتباط بخش خصوصی استان گلستان را با این کمیسیون تضعیف کرده بود.

وی با بیان اینکه به دلیل عدم حضور نماینده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس از استان گلستان مطالبات این استان در این کمیسیون زیاد تاثیرگذار نبوده است، گفت: یکی از خواسته‎های اتاق بازرگانی حضور کمیسیون صنایع مجلس در استان گلستان است که این مهم را پیگیری خواهم کرد.

نماینده مردم کردکوی در مجلس ادامه داد: در نخستین زمان ممکن تلاش می‎کنم که اعضای کمیسیون‎ صنایع وارد استان گلستان شوند و از مجموعه صنایع استان بازدید داشته باشند تا از نزدیک با مشکلات صنایع استان آشنا شوند.

نورقلی‎پور ابراز داشت: در بخش صنعت یک مشکلات در مقیاس ملی وجود دارد اما این مهم نباید باعث شود که بحث‎های منطقه‌ای دیده نشود.

وی ایجاد قوانینی که به بخش صنعت کمک کند را ضروری دانست و ابراز داشت: عدم وجود طرح آمایش در استان که یکی از موضوعات اتاق بازرگانی است که امیدواریم در استان به این مهم توجه شود و به نتیجه برسد.

تعدیل قوانین کار بزرگی است که مجلس می‎تواند انجام دهد

نماینده مردم کردکوی، بندرگز، گمیشان و بندرترکمن در مجلس ادامه داد: در آخرین جلسه کمیسیون به این نتیجه رسیدیم که بالای ۱۱ هزار قانون داریم که بسیار دست و پا گیر است و تعدیل قوانین کار بزرگی است که مجلس می‎تواند انجام دهد.

نور‎قلی‎پور به منویات مقام معظم رهبری در خصوص وضع قوانین اشاره کرد و گفت: به دنبال این هستیم که میزان طرح‎ها را در صحن مجلس کمتر کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون محوریت توسعه در استان گلستان کشاورزی بوده است، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‎ها در راستای توسعه استان گلستان استفاده کنیم اگر چه راهبرد توسعه استان مشخص نیست.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز، گمیشان و بندرترکمن در مجلس ابراز داشت: تخصص من مدل‎سازی توسعه است و به این دلیل در طی سال‎های اخیر به سند آمایش استان گلستان پرداختم و استان گلستان را یک استان پیشرو در تهیه سند آمایش سرزمینی می‌دانم.

نور‎قلی‎پور ابراز داشت: یکی از بحث‎های اساسی در کشورهای منطقه که رئیس مجلس در دیدار با مقام معظم رهبری به آن تاکید داشت بحث سند آمایش است و در تمام زمینه‎های مختلف که تصور می‎شود نیاز است این مهم به نتیجه برسد.

وی به ساخت اشتباه بندرها، شهرک‎های صنعتی در مناطق حساس زیست محیطی در گذشته اشاره کرد و گفت: موارد بسیار زیادی از اشتباهات فاحش در توسعه در کشور دیده می‎شود.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز، گمیشان و بندرترکمن در مجلس کارخانه سیمان گلستان را به عنوان یک نمونه بد مکان‎یابی شده در استان دانست و گفت: مکان‎یابی می‎تواند به توسعه دقیق و هوشمندانه کمک کند و این مهم می‎تواند به هدفمند کردن سود‎های بانکی نیز کمک کند.

نور‎قلی‎پور افزود: یکی از معضلات حال حاضر جامعه ما بیکاری و اشتغال است و توسعه صنایع را می‎توان یکی از راهکارهای برون رفت این معضل بدانیم.

وی با بیان اینکه راهکارهای برای سرمایه‎گذاری و راه‎اندازی صنعت‎های سنگین در کشور وجود دارد، ابراز داشت: دیدگاه‎های برای راه‎اندازی واحد‎ها و بنگاه‎های کوچک اقتصادی دیده شده اما راندمان خوبی از این واحدها در کشور دیده نشده است.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز، گمیشان و بندرترکمن در مجلس گفت: در ارتباط با برنامه ششم توسعه در کمیسیون‎های مختلف مجلس بحث و گفت‎گو می‎شود و انتقاد زیادی به این برنامه وجود دارد.

برنامه ششم توجه زیادی به جذب سرمایه‎گذاری خارجی دارد

نور‎قلی پور با بیان اینکه دولت در برنامه ششم توجه زیادی به جذب سرمایه‎گذاری خارجی دارد، تاکید کرد: در این برنامه دولت توجه بیشتری به بخش خصوصی و جذب اعتبارات از طریق بخش خصوصی دارد و ۲۴٫۸ درصد تامین منابع سرمایه‌گذاری را برای منابع بانکی و بیش از ۲۲ درصد سرمایه‌گذاری را از طریق سرمایه خارجی در نظر گرفته است.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز، گمیشان و بندرترکمن در مجلس یادآور شد: در حال حاضر بخش‎هایی از اعتبارات عمرانی به بخش‎های هزینه‎ای اختصاص داده شده و با ظرفی که وجود دارد توسعه در آینده علی‎رغم اینکه در مورد آن بحث می‎کنیم دست نیافتنی شود.

وی خاطرنشان کرد: باید به واقعیت‎هایی که در استان گلستان وجود دارد توجه کرد و باید از ظرفیت‎های موجود در داخل استان و در قالب یک مقیاس ملی و ظرفی که در کشور برای آن در نظر گرفته شده استفاده کنیم.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز، گمیشان و بندرترکمن در مجلس با بیان اینکه ما نمی‎توانیم یک مدلی جدا از برنامه‎های ملی اجرا کنیم و محدودیت‎های قانونی در این زمینه برای ما وجود دارد، گفت: به دنبال این هستیم قوانین موازی و زاید را شناسایی و کنار بگذاریم و این مورد تاکید مقام معظم رهبری است؟فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست