• تاریخ: 2016-12-10
  • شناسه خبر: 21687
  • 253 بازدید

حال عمومی امام جمعه اهل سنت بندرترکمن رو به بهبود است

ارکین نیوز-–امام جمعه موقت بندرترکمن گفت که حال عمومی امام جمعه اهل سنت این شهرستان رو به بهبود است، اما برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد به هنگام ملاقات های مردمی در بخش مراقبت های ویژه بستری می باشد. آخوند عبدالرحمن کر ...

ارکین نیوز-–امام جمعه موقت بندرترکمن گفت که حال عمومی امام جمعه اهل سنت این شهرستان رو به بهبود است، اما برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد به هنگام ملاقات های مردمی در بخش مراقبت های ویژه بستری می باشد.

آخوند عبدالرحمن کر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به گفته پزشکان وضعیت عمومی آخوند عابدی کر خوب است و امکان انتقال به بخش عادی بیمارستان را نیز دارد.

جانشین استاد عابدی کر در حوزه علمیه قبا بندرترکمن همچنین زمان ترخیص از بیمارستان را منوط به تشخیص پزشکان بیان کرد.

به گزارش ایرنا امام جمعه اهل سنت بندرترکمن در غرب گلستان به سبب عارضه قلبی در تاریخ ۹آذر ماه ابتدا در بیمارستان امام خمینی (ره) بندرترکمن بستری ،اما بنا به پیشنهاد پزشکان پس از ۲۴ ساعت به بیمارستان صیاد شیرازی گرگان منتقل شد.

حاج آخوند عابدی کر متولد ۱۳۰۵ از ۳۶ سال قبل امامت جمعه اهل سنت بندرترکمن را برعهده دارد، این مفسر قرآن ،از سال ۱۳۳۸ در رادیو گرگان تفسیر قرآن می کرد، وی از سال ۱۳۴۹ تا ۱۳۸۰ تفسیر قرآن کریم را به رشته تحریر درآورد که تاکنون ۷ بار تجدید چاپ شده است، این تفسیر قرآن به زبان ترکمنی نیز ترجمه شده است و مردم ترکمنستان و ترکمن های چین ،پاکستان ،افغانستان و ترکیه و مکه و مدینه از آن استفاده می کنند.

بیشترمردم بندرترکمن در کرانه شرقی دریای خزر ترکمن و اهل سنت هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست