• تاریخ: 2015-11-30
  • شناسه خبر: 11190
  • 1,640 بازدید

حاج علی آخوند آرخی :ترکمنها احترام ویژه ای برای اولاد پیامبر قائل هستند

ارکین نیوز-حاج علی آخوند آرخی روحانی شاخص ترکمن و استاد حوزه علمیه درگفتگو با ترکمن سسی دوستی و محبت اهل بیت پیامبراکرم صلی الله علیه و آله وسلم را جزو لاینفک اعتقادات اهل سنت دانست . حاج آخوند آرخی با اشاره به اینکه اما ...

ارکین نیوز-حاج علی آخوند آرخی روحانی شاخص ترکمن و استاد حوزه علمیه درگفتگو با ترکمن سسی دوستی و محبت اهل بیت پیامبراکرم صلی الله علیه و آله وسلم را جزو لاینفک اعتقادات اهل سنت دانست .

حاج آخوند آرخی با اشاره به اینکه امام حسن و امام حسین علهیما السلام از اولاد رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم بودند افزود: ترکمنها به اولاد پیامبر سید و خوجه اطلاق کرده و برای آنها احترام ویژه ای قائل هستیم .

وی افزود پیامبر بزرگوار اسلام صلی الله علیه و آله وسلم درمورد جایگاه و شخصیت والای امام حسین (ع) فرمایشات زیادی داشتند و شاخص ترین آنها این حدیث پیامبر است که فرمودند :حسین منی و انا من حسین .یعنی حسین از من است و من هم از حسین هستم .علت این ارادت ویژه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم به نوه بزرگوارشان این است که امام حسین (ع) دارای ویژگیهای خاصی بودند که پیامبر ما هم این ویژگی ها را دوست داشتند .

این استاد حوزه علمیه افزود :شهات امام حسین(ع) واقعی تلخی است که تا قیامت درتاریخ ما مسلمانان ذکر خواهد شد و ما اعتقاد داریم که ایشان علاوه بر اینکه از اهل بیت پیامبر اکرم بودند شهید و اهل شفاعت نیز هستند .

استاد علی آخوند آرخی تاکید کرد :هدف امام حسین (ع) این بود که اسلام و آموزه های اسلامی را احیاء کنند و ایشان با قیام شان در صدد بودند تا از افتادن ثمره زحمات جد بزرگوارشان به دست انسان های نااهل جلوگیری نمایند .

این عالم ترکمن در نهایت افزود :شهادت امام حسین(ع)در دشت کربلا در زمان حیات رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم بوسیله پیامبر ما پیش بینی شده بود و امیدوارم خداوند روح ایشان را شاد کرده و در روز قیامت شفاعت دهنده ما قرار دهد/ترکمن سسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست