• تاریخ: 2015-12-08
  • شناسه خبر: 11538
  • 501 بازدید

متولی سازماندهی سگ‌های ولگرد در آق قلا کیست؟!/تصاویر

ارکین نیوز-این روزها جولان آزادانه سگ‌های ولگرد در خیابان‌های آق قلا به معضلی اساسی برای سلب آرامش مردم تبدیل شده است. این روزها جولان آزادانه سگ‌های ولگرد در خیابان‌های آق قلا به معضلی اساسی برای سلب آرامش مردم تبدیل شد ...

ارکین نیوز-این روزها جولان آزادانه سگ‌های ولگرد در خیابان‌های آق قلا به معضلی اساسی برای سلب آرامش مردم تبدیل شده است.

این روزها جولان آزادانه سگ‌های ولگرد در خیابان‌های آق قلا به معضلی اساسی برای سلب آرامش مردم تبدیل شده است.سگ‌های ولگرد باعث بروز برخی بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان و به مخاطره افتادن سلامت عمومی جامعه است.

حضور آزادانه سگ‌های ولگرد در خیابان‌ها امر پذیرفتنی نیست، و انجام اقدامات اساسی در جهت کنترل اصولی این حیوانات، از وظایف کارگروه سلامت شهرستان و شهرداری امری ضروری است.
showimage (10)
متأسفانه جولان سگ‌های ولگرد در شب به امری عادی تبدیل شده و روزها و حتی در خیابان‌های اصلی شهر نیز این موجودات به چشم می‌خورد که به‌طور حتم حس ناخوشایندی برای هر فرد به وجود خواهد آورد.

شهروندان هر روز صبح به‌جای لذت بردن از هوا و فضای مناسب،با کیسه‌های در هم دریده زباله روبه رو می‌شوند که تعداد زیادی سگ دور آن جمع شده است ، بنا بر اظهارات مردم این امر به معضل بزرگی تبدیل شده که بایستی هر چه سریع‌تر نسبت به حل آن اقدام شود.
showimage (11)
بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلا صاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری‌هاست.

البته قرنجیک شهردار آق‌قلا در گفتگو با اسپی دژ اعلام کرده بود که به کارگروه سلامت شهرستان از ظرف شهرداری پیشنهاد داده شده تا به‌صورت موردی اجازه اتلاف سگ‌های ولگرد به شهرداری صادر گردد تا ساز و کار قانونی و روش اجرای زنده گیری نهایی گردد.

علی‌ای‌حال مسئولان دستگاه‌های مسئول باید با اهتمام بیشتری در راستای رفع این مشکل اقدامات اساسی را انجام دهند تا شاهد شهری پاک و زیبا باشیم.
showimage (12)
اسپی دژ نیز به‌نوبه خود، بارها به این معضل پرداخته تا شاید توجه مسئولیت به این مهم حساس‌تر شده تا از بروز حوادث و شیوع بیماری‌های مختلف جلوگیری شود. چرا که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است/اسپی دژ

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست