• تاریخ: 2015-03-27
  • شناسه خبر: 2771
  • 671 بازدید

جشنواره های بومی محلی موجب شناساندن فرهنگ روستایی می شود

ارکین نیوز-مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان در جشنواره بازی های بومی و محلی در شهرستان آق قلا اظهار کرد: جشنواره های بومی محلی موجب شناساندن فرهنگ روستایی و اشاعه فرهنگ روستایی و ساده زیستی در بین مردم می ...

1427356916_1427351287_agh-5-1024x768
ارکین نیوز-مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان در جشنواره بازی های بومی و محلی در شهرستان آق قلا اظهار کرد: جشنواره های بومی محلی موجب شناساندن فرهنگ روستایی و اشاعه فرهنگ روستایی و ساده زیستی در بین مردم می شود.

به گزارش دفتر امور روستایی و شوراها، مهندس قاسم سمیعی در حاشیه بازدید از جشنواره بازی های بومی و محلی شهرستان آق قلا با بیان برنامه جشنواره های نوروزی دفتر امور روستایی ، تصریح کرد: این جشنواره ها با اهداف فرهنگی و توجه به فرهنگ کار جمعی و در کنار هم بودن برنامه ریزی شده و یقینا سبب تلطیف قلوب در این ایام مبارک خواهد شد.
11dd0a7fe5e38fbd7945

وی با اشاره به هم زمانی نوروز ۹۴ با ایام شهادت بانوی دوعالم فاطمه زهرا(س)، خاطر نشان کرد: با دهیاران و دست اندرکاران جشنواره های نوروزی هماهنگ شده که جشنواره های نوروزی روستایی با حفظ شعائر مذهبی و هدف اشاعه فرهنگ روستایی و ساده زیستی، ارائه غذاهای سنتی و اداب و رسوم برگزار می شود.

لازم به است جشنواره نوروزی فرهنگ اقوام شهرستان آق قلا به همت شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی از اول تا ۱۳ فروردین در ضلع غربی تقاطع کمربندی این شهرستان به سمت مرز برگزار می شود.

گفتنی است در این جشنواره که از اقصی نقاط کشور برای بازدید از آن آمده اند، محصولات صنعتی، گیاهی، صنایع دستی ، تولیدات روستایی و غذاهای سنتی ارائه می گردد.

شایان ذکر است در این جشنواره مسابقات بومی، محلی و کشتی گورش برگزار می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست