• تاریخ: 2015-02-02
  • شناسه خبر: 1312
  • 620 بازدید

جشنواره فرهنگ اقوام ایرانی در گنبدکاووس برگزار شد

ارکین نیوز-به مناسبت دهه مبارک فجر، جشنواره بزرگ فرهنگ اقوام ایران زمین، دوشنبه شب با حضور اقشار مختلف مردم در تالار فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس برگزار شد. در این جشنواره، گروه های مختلف هنری از اقوام ساکن در این شهرس ...

81490152-6247473
ارکین نیوز-به مناسبت دهه مبارک فجر، جشنواره بزرگ فرهنگ اقوام ایران زمین، دوشنبه شب با حضور اقشار مختلف مردم در تالار فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس برگزار شد.
در این جشنواره، گروه های مختلف هنری از اقوام ساکن در این شهرستان به اجرای برنامه پرداختند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس در افتتاحیه این جشنواره، وجود این اقوام را فرصتی برای توسعه فرهنگی و هنری این شهرستان دانست و گفت: با وجود تنوع قومی زیاد ، مردم شهرستان گنبدکاووس سالیان متمادی با کمترین مشکل در کنار یکدیگر زندگی کرده اند.

‘محمد حمیدی’ افزود: حضور اقوام مختلف ایران زمین در این شهرستان فرصت مناسبی را برای توسعه این منطقه فراهم کرده است.

وی گفت: اقوام مختلف این منطقه می توانند با تولیدات مختلف نظیر صنایع دستی در کارگاه ها علاوه بر ایجاد اشتغال به رونق اقتصادی منطقه نیز کمک کنند.

فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره طرح های اقتصادی آماده بهره برداری این شهرستان در دهه فجر، گفت: امسال ۱۴۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۷۱ میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال در این ایام به بهره برداری می رسد.

حمیدی، در ادامه برگزاری آیین های دهه فجر را فرصتی برای مسوولان دانست تا مردم را از کارهای انجام شده مطلع نمایند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس نیز در این آیین با تبریک دهه مبارک فجر گفت: انقلاب اسلامی ایران به رهبر حضرت امام (ره) نشات گرفته از عاشورای حسینی (ع) بوجود امد.

‘ رضا شجاعی’ افزود: انقلاب اسلامی ایران با پشتوانه عظیمی مردمی به پیروزی رسید.

وی در ادامه به توطئه های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، اشاره کرد و گفت: مردم ایران اسلامی با رهبری های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری توانستند در برابر همه توطئه های دشمنان به پیروزی برسند.

شجاعی با اشاره به زندگی اقوام مختلف ایرانی در گنبدکاووس گفت: اقوام مختلف ایرانی در گنبدکاووس در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی دارند و وحدت اقوام ساکن در این شهرستان الگویی مناسب برای دیگر مناطق ایران اسلامی است.

در این آیین، گروه های مختلف هنری از جمله سیستانی ها، ترکمن ها و آذری ها ، برنامه هنری و موسیقی خاص خود را اجرا کردند که استقبال شرکت کنندگان مواجه شد.

دو نفر از شاعران این شهرستان سروده های خود را در ارتباط با انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر قرائت کردند.

در این آیین به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از هنرمندان با اهدای کتاب و هدایای دیگر تجلیل شد.

شهرستان ۳۲۵ هزار نفری گنبدکاووس در شرق استان گلستان قرار دارد.ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست