• تاریخ: 2015-04-18
  • شناسه خبر: 3274
  • 600 بازدید

جای خالی نیرو های متخصص در شهرداری آق قلا

ارکین نیوز-حامد دلیجه : مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری خبر از استخدام اتش نشان در برخی شهر های استان داد. آق قلا نیز یکی از شهر هایی است که در این لیست جای دارد. ولی می بایست در این مورد با اندکی تامل و تحقیقات بی ...

250px-Akgala
ارکین نیوز-حامد دلیجه : مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری خبر از استخدام اتش نشان در برخی شهر های استان داد.

آق قلا نیز یکی از شهر هایی است که در این لیست جای دارد. ولی می بایست در این مورد با اندکی تامل و تحقیقات بیشتری در مورد نیروهای انسانی شهرداری اق قلا انجام می پذیرفت.
زیرا که به نظر می رسد شهرداری اق قلا بیشتر نیازمند نیروهای متخصص در واحد های گوناگون می باشد تا اتش نشان .خصوصا در واحد فضای سبز به شدت این کمبود احساس می شود ،.و یا در سایر واحد های دیگر نیز می توان به ان اشاره کرد ، که فعلا به این مقوله نمی پردازیم ،.
شهرداری اق قلا سال هشتادو یک تعدادی نیرو جهت فعالیت در حرفه اتش نشانی و راننده استخدام نمود. اکنون با گذشت چندین سال برخی از نیروهایی که باید طبق عنوان و پست پرسنلی ، در خدمت اتش نشانی باشند که البته اموزش و تخصص های لازم را نیز در این رابطه گذرانده اند ، در سایر بخشهای دیگر شهر داری مشغول می باشند.
هم اکنون معاونت عمرانی شهرداری توسط یک نفر اتش نشان اداره می شود که هیچ گونه تخصصی در رابطه با عمران و ابادانی ندارد بلکه بر اساس تجربیات میدانی و برخی اطلاعات ابتدایی خود مشغول فعالیت می باشد .
ویا مسئول واحد تاکسیرانی که به به عنوان اتش نشان استخدام شده بود ، چند سال است که مسئولیت تاکسی های شهری را به عهده دارد.و یا بعضا نیروهایی که در طول سالیان گذشته با سفارش های گوناگون و رانتهای احتمالی به استخدام شهرداری درامده اند اکنون در قسمتهای اداری فعالیت می کنند.
این در حالی است که قشر عظیمی از جوانان تحصیلکرده و جویای کار و با انگیزه در شهر وجود دارد که جهت پیشرفت و توسعه شهر از ظرفیت انها استفاده نمود.در صورت مدیریت صحیح منابع انسانی و بازگشت نیروهای اتش نشانی به واحد مربوطه دیگر نیازی به استخدام اتش نشان نخواهد بود و بجای اتش نشان به فکر جذب نیروی متخصص بود.
دعتی که در زمان برخی از شهرداران سابق رواج یافت که نیروهای اتش نشانی را در سایر پست ها به کار گمارده می شود ، از سوی بازرسین استانداری نیز تذکر داده شده بود ، لذا ادامه این روند می تواند در صورت بروز حادثه ای ناگوار در شهر ، برای مردم خسارتهای جبران ناپذیری به وجود اورد.و در این مورد شهرداری پاسخ گو خواهد بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست