• تاریخ: 2015-10-29
  • شناسه خبر: 9888
  • 460 بازدید

جاده های بارانی و لغزنده/ سامانه ۱۴۱ راهنمای رانندگان در هنگام سفر

ارکین نیوز-اداره کل راه و شهرسازی گلستان با توجه به شرایط جوی حاکم بر مناطق شمالی کشور به رانندگان توصیه کرد: قبل از سفر از طریق تماس با تلفن گویا و سامانه جامع ۱۴۱ از وضعیت راه ها مطلع شده تا دچار مشکلات احتمالی ناشی از ...

ارکین نیوز-اداره کل راه و شهرسازی گلستان با توجه به شرایط جوی حاکم بر مناطق شمالی کشور به رانندگان توصیه کرد: قبل از سفر از طریق تماس با تلفن گویا و سامانه جامع ۱۴۱ از وضعیت راه ها مطلع شده تا دچار مشکلات احتمالی ناشی از شرایط ناپایدار جوی نشوند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مرکز مدیریت راه های گلستان کاربران و رانندگان پس از برقراری ارتباط با سامانه از طریق تلفن بوسیله تماس با کد ۱۴۱ و شماره ۸۸۹۲۵۲۵۲ با پیش شماره ۰۲۱ (از سراسر کشور) از خدماتی همچون آخرین وضعیت ترافیکی و جوی، اطلاع از محدودیت های تردد وسایل نقلیه در محورها، دریافت مسیر و مسافت بهینه بین شهری از طریق شماره گیری کد مخابراتی قدیم شهرهای مبدا و مقصد به صورت گویا و مکتوب از طریق نمابر بهره مند خواهند شد.
مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی گلستان همچنین اعلام کرد: سامانه جامع اطلاع رسانی ۱۴۱ دارای بخش پیامکی نیز می باشد که با دریافت مسیر و مسافت بهینه از طریق ارسال یک پیام حاوی نام شهر مبدا و مقصد به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ ممکن خواهد بود.
همچنین وب سایت www.141.ir و رایانامه (ایمیل) info@nrmc.ir و نرم افزار کاربردی تلفن همراه ۱۴۱ نیز طی شبانه روز در خدمت کاربران جاده ها برای آگاهی آنان از وضعیت و ترافیک موجود در راه ها است.
صندوق پیامک ۲۰۰۰۱۴۱ سامانه ۱۴۱ نیز به عنوان پل ارتباطی رانندگان و کاربران جاده ها با اداره کل راه و شهرسازی گلستان هر نوع سوال، پیشنهاد و انتقاد سازنده کاربران جاده ها را در جهت تقویت شبکه راه های کشور و استان دریافت می کند.
مرکز مدیریت راه های گلستان در ادامه با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ریزش باران و احتمال بارش برف و لغزندگی جاده ها به ویژه در مسیرهای کوهستانی استان طی ساعات آینده از رانندگان خواست که با صبر و بدون شتابزدگی و با رعایت دقیق قوانین و مقررات و آگاهی از وضعیت راه ها و همچنین تجهیز خودروهای خود به ملزومات زمستانی و وسایل گرمایشی به انجام سفر اقدام کنند.
مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان نیز در طول شبانه روز با شماره تماس ۵-۰۱۷۳۲۲۲۳۱۳۱ در خدمت رانندگان و کاربران جاده ها می باشد.
81817129-70263921
بر پایه این گزارش هم اینک تمام جاده های گلستان باز و ترافیک در آنها به صورت عادی جریان دارد.
در همین رهگذر فرمانده پلیس راه گلستان به خبرنگار ایرنا گفت: هم اینک در جاده های استان مشکل خاصی وجود ندارد اما با توجه به احتمال بارندگی پیش بینی تمهیدات لازم توصیه می شود.
سرهنگ علیرضا قدمی افزود: در برخی نقاط گلستان که آسمان ابری و مه آلود است رانندگان ضمن رعایت کامل قوانین، دقت بیشتری داشته باشند تا سفری ایمن را تجربه کنند. پلیس راه نیز با توجه به پیش بینی های جوی تمهیدات لازم را در نظر گرفته است.
وی همچنین گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته خوشبختانه سانحه رانندگی منجر به فوت در سطح جاده های استان گلستان نداشته ایم اما در اثر سوانح جرحی ۱۶ نفر مصدوم شده اند.
وی افزود: بیشتر این سوانح شامل برخورد با عابر و تصادم موتورسیکلت بوده که در مورد عابرین علت حادثه عدم استفاده از گذر عابر پیاده و پوشیدن لباس های تیره و در مورد موتورسیکلت استفاده نکردن از کلاه ایمنی سبب مصدومیت شده است.
وی اضافه کرد: در برخورد خودرویی نیز تخطی از سرعت مطمئنه به ویژه در نزدیکی مناطق مسکونی و توجه نکردن به جلو منجر به تصادف جرحی شده است.
81817129-70263920
گفتنی است هواشناسی گلستان برای روزهای پیش رو به ویژه از فردا جمعه تا یکشنبه دهم آبان بارش برف در مناطق کوهستانی، ریزش شدید باران و آبگرفتگی معابر عمومی، کاهش ۱۶ درجه ای دما و مواج و طوفانی بودن دریا را پیش بینی کرده است.
گلستان از استان های شمالی است که بالغ بر پنج هزار کیلومتر از راه های کشور را تحت پوشش استحفاظی خود دارد که از این میزان یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن کوهستانی و برفگیر است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست