• تاریخ: 2016-01-26
  • شناسه خبر: 13843
  • 457 بازدید

ثبت ۱۰۵ هزار درخواست برای دریافت کارت هوشمند ملی در گلستان

ارکین نیوز-مدیر کل ثبت احوال گلستان گفت: از ابتدای امسال ۱۰۵هزار و ۵۹۲ درخواست از سوی متقاضیان واجد شرایط در این استان برای دریافت کارت هوشمند ملی در سامانه ثبت احوال ثبت شده است. حسن وفایی دیلمی روز سه شنبه به خبرنگار خ ...

ارکین نیوز-مدیر کل ثبت احوال گلستان گفت: از ابتدای امسال ۱۰۵هزار و ۵۹۲ درخواست از سوی متقاضیان واجد شرایط در این استان برای دریافت کارت هوشمند ملی در سامانه ثبت احوال ثبت شده است.

حسن وفایی دیلمی روز سه شنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: در این مدت ۷۴ هزار و ۵۳ کارت هوشمند ملی توسط ثبت احوال صادر و به متقاضیان تحویل شده است.
به گفته وی افراد بالای ۱۸سال که کارت ملی ندارند با درخواست در سامانه ثبت احوال می توانند نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.
وی افزود: در سال آینده سهمیه استان گلستان از ۲۰میلیون کارت ملی هوشمند، بیش از ۶۰۰ هزار کارت ملی هوشمند است.

*حدود ۳۶ هزار ولادت در گلستان ثبت شد
مدیرکل ثبت احوال گلستان همچنین گفت: حدود ۳۵ هزار و ۹۹۰ واقعه ولادت از ابتدای امسال در ادارات ثبت احوال استان ثبت و شناسنامه برای نوزادان صادر شد.
وی افزود: از این تعداد ۱۸ هزار و ۳۶۸ نفر مرد و بقیه زن هستند.
وفایی دیلمی اضافه کرد: بیشترین ولادت انجام شده در استان در مناطق روستایی با ۹ هزار و ۶۷۹ نفر نوزاد پسر و ۹ هزار و ۱۰۹ نفر نوزاد پسر بوده است.
وی در خصوص انتخاب نام برای فرزندان از سوی والدین گلستانی نیز گفت: محمد، محمدطاها و علی بیشترین نام های انتخابی برای کودکان پسر و فاطمه، فاطمه زهرا و یسنا بیشترین نام های انتخابی خانواده های گلستانی برای فرزندان دختر است.
به گفته وفایی دیلمی در استان گلستان بیش از ۹۹ درصد ولادت ها در کمترین زمان تعیین شده توسط ثبت احوال که ۱۵ روز است، ثبت می شود.

*راه اندازی ۱۴دفتر پیشخوان ثبت احوال در گلستان
مدیر کل ثبت احوال گلستان از راه اندازی ۱۴ دفتر پیشخوان ثبت احوال با مشارکت بخش خصوصی در شهرهای این استان تا پایان سال جاری خبر داد.
وفایی دیلمی گفت: برخی از این دفاتر همزمان با دهه فجر سال جاری افتتاح می شود.
به گفته وی اکنون دو دفتر پیشخوان در شهر های گرگان و گنبد کاووس فعال و خدمات خود را در حوزه تعویض شناسنامه و کارت هوشمند ملی ارائه می دهند.
طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۰، آمار جمعیتی استان گلستان یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر بود که کمتر از نیمی از آنان در مناطق روستایی سکونت دارند.
هم اینک گفته می شود که جمعیت استان به یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر رسیده است.
استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران شامل ۲۹ شهر و یکهزار و هشت روستا می باشد.
اداره ثبت احوال در این استان از طریق ۱۴ اداره و چهار نمایندگی در چشمه ساران نوده خاندوز آزادشهر، فندرسک در خان ببین شهرستان رامیان، داشلی برون در اینچه برون و سیمین شهر در گمیشان به هم استانی ها خدمات ارائه می کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست