• تاریخ: 2015-06-16
 • شناسه خبر: 4959
 • 3,730 بازدید

تکدی گری پدیده ای که چهره آق قلا را نازیبا کرده است

ارکین نیوز-برخی از شهروندان آق قلایی معتقدند که بسیاری از متکدیان نه از روی نیاز بلکه براساس عادت وسوء استفاده از احساسات و عواطف انسانی، با شیوه های گوناگون در تلاش برای به دست آوردن منافع شخصی هستند. یکی از شهروندان که ...

۲۰۱۵-۰۶-۱۲ ۱۳.۲۹.۵۵
ارکین نیوز-برخی از شهروندان آق قلایی معتقدند که بسیاری از متکدیان نه از روی نیاز بلکه براساس عادت وسوء استفاده از احساسات و عواطف انسانی، با شیوه های گوناگون در تلاش برای به دست آوردن منافع شخصی هستند.

یکی از شهروندان که از تکدی گری در شهر ناراضی است، می گوید: متکدیان با ترفندهای مختلف از عواطف مردم سوء استفاده می کنند درحالیکه در موارد متعدد از سوی افراد سودجو برای این کار اجیر می شوند.

احمد-ی افزود: باتوجه به اینکه عواطف مردم در برابر زنان ، سالمندان و کودکان تحریک می شود بیشتر متکدیان از این قشر هستند و درآمد خوبی از این راه کسب می کنند.

وی بیان کرد: باید مردم، مسئولان و اداره های مرتبط افرادی را که نیازمند واقعی هستند، شناسایی کنند و تحت پوشش قرار دهند ومتکدیان را جمع آوری وبه آنان اجازه تکدی گری داده نشود.

کسلخه یکی از کسبه آق قلا هم گفت: تکدی گری در این شهر برای غیر بومی ها به یک کسب و کار پرسود تبدیل شده است.

وی ادامه داد: بسیاری از متکدیانی که هر روز در بازار این شهر تکدی گری می کنند زنان و کودکان غیر بومی هستند و بعضی ها نیز ار روستاهای اطراف می باشند که چندین گاو و گوسفند دارند.

یکی دیگر از شهروندان هم گفت: حضور متکدیان تنها در مکانهای عمومی نیست بلکه اغلب در ساعات مختلف از روز درب منازل را می زنند و برای خانواده ها ایجاد مزاحمت می کنند که باید این مشکل با همکاری عوامل زیربط برطرف شود.

م – گرگانی اظهارکرد: درآمد بالای ناشی از تکدی گری باعث شده است که هر روز بر تعداد متکدیان درآق قلا افزوده شود و چون مردم حس نوع دوست دارند و به هر شکلی که باشد به متکدیان کمک می کنند.

وی گفت: انواع مختلفی از تکدی گری را در شهر مشاهده می کنیم، از مادرانی که نوزادانشان در آغوششان به خواب رفته اند تا افرادی که عضوی از بدن شان دچار معلولیت است و از شهروندان تقاضای کمک می کنند.

بگفته برخی شاهدان اکثر قریب به اتفاق متکدیان بصورت سازمان یافته توسط افراد ناشناس از شهرها و روستاهای مجاور به آق قلا منتقل شده وشب هنگام جمع آوری می شوند.

شهروندان معتقدند که درشهرستان آق قلا متکدی بومی اندک است و جمعیت زیاد متکدیانی که هرروز در این شهر پرسه می زنند توسط افراد سود جو به این محل آورده می شوند.
@عکس حضور متکدیان زن در ورودی نمازجمعه آق قلا

 • خداوردی طعنه - 2015-06-16 در 10:15 ق.ظ

  امیدواریم دو نهاد فرمانداری /وشهرداری با کمک یکدیگر بتوانند با این موضوع که نه ((یک معضل)) راه حلی پیدا بکنند تا افراد سود جو نتوانند از این نوع مسائل که چهره یک شهر را نیز به نوعی عوض میکند استفاده ببرند// امیدواریم این مسئله به طور جد پیگیری شود//

 • مارال - 2015-06-16 در 12:48 ب.ظ

  باورم نمیشه که زنان ترکمن هم در این بین هستن

 • رشید - 2015-06-16 در 1:16 ب.ظ

  ما شا ا… اقای طعنه فک کنم کار دیگری جز نظر دادن نداره.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست