• تاریخ: 2015-09-28
  • شناسه خبر: 8627
  • 1,439 بازدید

توزیع وام با سود صفر درصد برای ساخت کارخانه در مراوه تپه

ارکین نیوز – فرماندار مراوه تپه گفت:برای شرکتهای تعاونی با ۲۰۰ عضو در شهرستان وام ساخت کارخانه با سود صفر درصد تعلق می گیرد. به گزارش اترک، اسماعیل تاجی قره جه در جمع پسته کاران روستای نارلی آجی سو از طرح دولت تدبی ...

ارکین نیوز – فرماندار مراوه تپه گفت:برای شرکتهای تعاونی با ۲۰۰ عضو در شهرستان وام ساخت کارخانه با سود صفر درصد تعلق می گیرد.

به گزارش اترک، اسماعیل تاجی قره جه در جمع پسته کاران روستای نارلی آجی سو از طرح دولت تدبیر و امید در اعطای وام با سود صفر درصد برای روستاییان خبر داد.

تاجی قره جه که در مراسم کاشت پسته از طرحهای اقتصاد مقاومتی بسیج حضور داشت طرحهای توسعه کشت پسته را در منطقه مورد توجه مسئولین شهری و شهرستانی دانست و افزود:تمام تلاش مسئولین شهری و شهرستانی برای توسعه و آبادانی شهرستان محروم مراوه تپه می باشد.

تاجی در خصوص این وام گفت:هر روستایی که شرکت تعاونی تاسیس کند که ۲۰۰ عضو داشته باشد می توانند برای ساخت کارخانه از وامهای بدون سود(سود صفر درصد) با یک سال استراحت بعد از ساخت بهره برند.

تاجی قره جه در خصوص طرحهای کشاورزی در حال اجرای شهرستان نیز گفت:ان شاء الله به زودی طرح بزرگ انتقال آب اترک به روستای آق تقه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و با بهره برداری از این طرح بزرگ می تواند شاهد شکوفایی کشاورزی شهرستان بود.ادامه این طرح تا روستای نارلی آجی سو ادامه خواهد یافت.

فرماندار مراوه تپه در خصوص استفاده کشاورزان از آب رودخانه آجی سو هم گفت:استفاده از آب رودخانه آجی سو برای پسته کارها نیاز به انجام زیرساختها دارد.

وی همچنین از طرح بزرگترین سطح کشت زیتون در قازانقایه نیز خبر داد و گفت:کشت زیتون در منطقه قازانقایه به مقدار ۷۵ هکتار از جمله بزرگترین طرحهای کشاورزی منطقه می باشد.

شهرستان مراوه تپه شرقی ترین شهرستان استان گلستان می باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست