• تاریخ: 2015-08-31
  • شناسه خبر: 7658
  • 2,592 بازدید

تهدید سایت ترکمن سسی توسط سخنگوی شورای شهر بندرترکمن

ارکین نیوز – در پی انتشار مطلبی تحت عنوان” درحاشیه دیدار یک عضوشورای شهر بندر با برخی از فعالان “در سایت ترکمن سسی سرکار خانم زبیده سوقی در وبلاگ شخصی شان با انتشار مطلبی تحت عنوان در پاسخ به شایعات تور ...

ارکین نیوز – در پی انتشار مطلبی تحت عنوان” درحاشیه دیدار یک عضوشورای شهر بندر با برخی از فعالان “در سایت ترکمن سسی سرکار خانم زبیده سوقی در وبلاگ شخصی شان با انتشار مطلبی تحت عنوان در پاسخ به شایعات تورکمن سسی مطلبی را منتشر کردندکه با توضیحاتی منتشر می گردد.مطلب منتشر شده به قرار زیر است :

۱٫جلسه ی روز پنجشنبه با هماهنگی اکثریت اعضای شورا و با هدف تشکیل کمیسیون جوانان برگزار شد که جلسات آتی هم در محل دفتر شورا و بنا به مساءلی که مطرح خواهد شد با حضور شهردار و اعضای شورا خواهد بود و این جلسه جهت هماهنگی برای تشکیل کمیسیون برگزار شد.
۲٫منتقدان ابتدا تعریف و جایگاه سخنگوی شورا را برای خودشان تفهیم کنند.سخنگوی شورا اگر مطلبی بیان میکند قطعا با هماهنگی سایر اعضای شورا صورت میپذیرد. در خصوص کار گروهی اگر تک روی انجام شده دلایل مستند اراءه کنند همانطور که بنده در خصوص تخلفات شهردار و مصوباتی که انجام نشده تمام مستندات را در وبلاگ شخصیم اراءه نمودم.
۳٫اگر انتقادی از عملکرد شهردار صورت گرفته طبق وظیفه قانونی شورا بوده که تمامی انها مستند و با ادله اراءه گردیده است
۴٫امیدوارم وقتی در مورد شایعات صحبت میکنید بار حقوقی آن را برای نویسنده و اعتبار سایتتان در نظر بگیرید.از این تاریخ به بعد درج هر شایعه ای در رسانه تان بدون سند و مدرک پیگیری قانونی در بر خواهد داشت.
ترکمن سسی:
۱- دروهله اول باید توضیحاتی در زمینه شایعه و عناصر شکل دهنده یک شایعه بدهیم .شایعه خبری است که بر خلاف واقعیات در فضای عمومی جامعه منتشر می گردد.بر اساس این تعریف ابتدایی ما نمی دانیم کدام بخش مطلب منتشر شده ما شایعه بود.اینکه جلسه ای در روز پنج شنبه گذشته تشکیل شده یا اینکه دراین جلسه درباره مسائل و مشکلات شهری به بحث و تبادل نظر پرداخته شده شایعه است.شاید هم شایعه این باشد که در این جلسه یه غیر از سرکار خانم سوقی هیچ عضو دیگر شورا حضور نداشتند.سرکارخانم سوقی باید دقت می کردند که مطلب منتشر شده در سایت ترکمن سسی شامل دو بخش خبر رویداد و تحلیل کوتاه رویداد بوده است .در بخش دوم مطلب ما که در قالب نقدهای مطرح شده نسبت به جلسه منتشر شد تحلیل و نگاه رسانه ای ما نسبت به این رویداد منعکس شد .در زمینه تحلیل هم نمی توان کسی را به شایعه پردازی متهم کرد چون تحلیل است نه خبر !
۲- امیدواریم همانگونه که فرمودید جلسات بعدی این جمع باحضور همه اعضای شورای شهر و شهردار بندر ترکمن تشکیل گردد .اما شواهد وقرائن و مباحث مطرح شده در جلسه اخیر خلاف این را بیان می کند.ان شاالله که این مهم عملی گردد تا ما هم به عنوان یک اقدام نیکی که بوسیله شما برای آبادانی شهر پایه گذاری شده است ،خبرهای مربوط به آن را منتشر کنیم .
۳- در مورد جایگاه سخنگو درسازمانها و نهادها نیز ابهام خاصی وجود ندارد .وظیفه اصلی سخنگو اطلاع رسانی از مصوبات و فعالیتهای نهاد یا سازمانی است که در آن خدمت می کند .اما وظیفه سخنگوی یک مجموعه مصاحبه بر علیه مجموعه و تخریب سایر اعضای مجموعه نیست.اگر نگاهی به دومصاحبه اخیرتان با سایتهای سرو نیوز و عدالت خواهان داشته باشید، متوجه خواهید شد که مطالب بیان شده در بخشهایی از این دو مصاحبه با وظایف سخنگویی شورا ارتباطی که ندارد هیچ ؛تناقض هم دارد .
۴- ممکن است مباحث و انتقادات شما در رابطه با عملکرد شهردار بندرترکمن کاملا منطبق با حقایق باشد (ما هم در این زمینه نقدهای شفافی به عملکرد ایشان داریم )اماهمانگونه که در مطلب منتشر شده در سایت ترکمن سسی بیان کردیم با توجه به ساختار و مکانیسم تصمیم سازی در شورای شهر بهتر است برای پیشبرد اهداف تان بیشتر به کار جمعی و راهکارهای تجمیع نظرات سایر اعضا بپردازید.این مسیرتنها راه توفیق تان در حل مشکلات کنونی شهر بندر ترکمن است .
۵- در نهایت باز هم می گوییم که برداشت ما این است که این فضاسازیهای رسانه ای هیچ گونه فایده ای برای بندر ترکمن نداشته و دود این اختلافات در چشم مردم شریف این شهر خواهد رفت .بهتر است یاد بگیریم درکنار اینکه منتقدان خوبی باشیم شنونده خوبی هم برای انتقادات مطرح شده از عملکرد خود باشیم .اینکه انتظار داشته باشیم در یک جاده یک طرفه بتازیم کسی هم به ما هیچ نقدی نداشته باشدبا مقتضیات جامعه امروز سازگار نیست .در ضمن شما هم مانند هر شهروند دیگری حق دارید از هر کس یا رسانه ای که علیه شما به انتشار اکاذیب می پردازد در مراجع صالحه اقامه دعوا کنید و هیچ کس نمی تواند این حق قانونی را از شماسلب کند .
ترکمن سسی

  • کریم - 2015-08-31 در 11:15 ب.ظ

    اختلافات شدید در شورای شهر بندرترکمن یه صلاح شهر نیست. این کشمکش ها به ضرر مردم تمام می شود…. به جای زیباسازی شهر و آسفلات کردن فقط دعوا می کنند.

  • ناصر - 2015-09-01 در 11:35 ب.ظ

    همه اعضای شورا باید استعفاء دهند

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست