• تاریخ: 2016-10-15
  • شناسه خبر: 20941
  • 247 بازدید

تمدید ثبت نام اینترنتی سرشماری تا ۲۷ مهر/ گلستان رتبه ۹ کشوری

ارکین نیوز- مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ گلستان گفت:با توجه به استقبال هموطنان و درخواست ستادهای سرشماری استان ها از مرکز آمار ایران، زمان ثبت نام اینترنتی تا ساعت ۲۴، ۲۷ مهر ماه تمدید شده ...

ارکین نیوز- مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ گلستان گفت:با توجه به استقبال هموطنان و درخواست ستادهای سرشماری استان ها از مرکز آمار ایران، زمان ثبت نام اینترنتی تا ساعت ۲۴، ۲۷ مهر ماه تمدید شده است.

مرکز آمار ایران در ابتدا سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ را در سه بخش اینترنتی ۳ تا ۲۴ مهر، حضوری ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان و تلفنی ویژه غایبان ۲۶ تا ۳۰ آبان برنامه ریزی و مرحله نخست آن (اینترنتی ) هم اینک درحال اجرا می باشد.
مجید دهنو خلجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: هم استانی می توانند برای شرکت در سرشماری اینترنتی تا زمان تعیین شده به آدرس www.sarshomari95.ir مراجعه و نسبت به ثبت اطلاعات خانوار درفرم سرشماری به روش اینترنتی اقدام کنند.
به گفته وی؛ اجرای سرشماری به روش حضوری در استان از روز ۲۸مهر به اجرا می آید.
مرکز آمار ایران روز گذشته زمان سرشماری حضوری را از روز ۲۸ مهرماه به مدت یک ماه اعلام کرد.

*رتبه ۹ کشوری گلستان در ثبت نام اینترنتی
دهنو خلجی گفت: مردم گلستان تا عصر جمعه رتبه ۹ را دربین استان های کشور به لحاظ میزان مشارکت در شیوه اینترنتی ثبت سرشماری کسب کردند.
وی افزود: از ۶۱۴ هزار و ۳۲۵ خانوار گلستانی، ۱۴۱هزار و۸۲۸ خانوار تاکنون موفق به ثبت نام اینترنتی شده و کد رهگیری دریافت کرده اند و به عبارتی ۲۳٫۰۹ درصد خانوارهای استان در این طرح شرکت کرده اند.
به گفته وی؛ طبق آمارهای کشوری؛ استان های بوشهر، سمنان و هرمزگان تاکنون بیشترین مشارکت و اردبیل، آذربایجان غربی و همدان کمترین مشارکت را داشته اند.
وی اضافه کرد: در بررسی ها و با توجه به آمارهای استخراج شده در گلستان، مراوه تپه با ۴۳٫۶۱ درصد و گنبدکاووس با ۳۷٫۷۰ درصد خانوارهای شرکت کننده رتبه های اول و دوم و آق قلا و گرگان با ۱۵٫۶۱ و۱۳٫۱۳کمترین مشارکت را داشته اند.
دهنو خلجی از هم استانی ها به ویژه در شهرستان های گرگان و آق قلا که مشارکت کمتری در ثبت نام اینترنتی داشته اند خواست که با توجه به تمدید زمان، وارد درگاه سرشماری شده و اقدام به تکمیل مشخصات خانوار خود کنند.

*پاسخگویی به سوالات در خصوص سرشماری
دهنو خلجی افزود: دو خط تلفن به شماره های ۳۲۴۸۰۰۴۸و ۳۲۴۸۰۰۴۹ به جز ستادهای شهرستانی هر روز از ساعت هشت صبح تا ۲۰ شب در مدت اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ آماده پاسخگویی به سوال هم استانی ها در این خصوص است.
به گزارش ایرنا برای اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در استان گلستان پهنه بندی اجرای آن توسط ستاد اجرایی این طرح تهیه شده که شامل ۸۲۳ حوزه روستایی و ۸۱۶ حوزه شهری است.
جمعیت استان گلستان طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ یک میلیون و ۷۷۷ هزار و ۱۴ نفر بود که از این تعداد ۵۱درصد شهرنشین و ۴۹ درصد روستانشین هستند/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست