• تاریخ: 2015-09-26
  • شناسه خبر: 8465
  • 1,469 بازدید

تمامی حجاج گلستانی کشته شده در فاجعه منا اهل سنت هستند

ارکین نیوز – مدیر حج و زیارت استان گلستان گفت: تاکنون جان باختن ۱۰ نفر از حجاج این استان در فاجعه منا قطعیت یافته که همگی آنها اهل سنت هستند. رضا درگاهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: ...

ارکین نیوز – مدیر حج و زیارت استان گلستان گفت: تاکنون جان باختن ۱۰ نفر از حجاج این استان در فاجعه منا قطعیت یافته که همگی آنها اهل سنت هستند.
رضا درگاهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: همچنین ۳۵ نفر از حجاج گلستانی کماکان مفقود هستند که بجز یک نفر بقیه اهل سنت هستند.
وی که از مکه مکرمه و بصورت تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت و گو می کرد، ابراز داشت: تا این لحظه هیچ اطلاعی از سرنوشت مرجان نازقلچی فرماندار بندرترکمن که گفته می شود در بین مجروحان است، در دست نداریم.
مدیر حج و زیارت استان گلستان گفت: نام خانم نازقلچی در لیست مفقودین به ثبت رسیده اما این که درون آمبولانس گذاشته شده و به بیمارستان منتقل شده در حد شنیده ها است و ما بر اساس شنیده ها نمی توانیم استنادی داشته باشیم.
درگاهی در خصوص آخرین وضعیت آخوند جاور گفت: این روحانی اهل سنت اعزامی از استان گلستان در سلامت کامل هستند و شخصا با وی ملاقات داشتم.
وی در خصوص آخرین وضعیت جانباختگان گلستانی در فاجعه روز پنجشنبه منا گفت: تاکنون تعداد فوت شدگان گلستانی ۱۰ نفر به صورت قطعی می باشد و ۳۵ نفر نیز مفقود هستند.
وی بیان داشت: البته تعدادی از زائرین استان گلستان که مجروح شده بودند به صورت سرپائی مداوا شده و به کاروان های خود ملحق شدند و در زمان حاضر می توان اعلام کرد که هیچ مجروحی از این استان در بیمارستان های عربستان نداریم.
درگاهی تصریح کرد: به احتمال زیاد آمار جانباختگان گلستانی بعد از پیدا شدن مفقودین و شناسایی برخی اجساد که هنوز شناسائی نشده اند بیشتر خواهد شد و امید داریم آن دسته از زائرین استان که در سلامت هستند هر چه سریعتر به کاروان های خود ملحق شوند.
امسال حدود یک هزار و ۸۰۰ گلستانی شیعه و سنی در قالب ۱۳ کاروان به حج تمتع اعزام شده اند.
جمعیت یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفری گلستان ترکیب متنوعی از اقوام، مذاهب و نژادهای مختلف است.

  • لینچ - 2015-09-26 در 10:10 ب.ظ

    تسلیبت عرض میکنیم به خانواده های این مرحومان//واز خدای متعال برای جان باختگان علو درجات وبرای بازماندگانش صبر جمیل را از خدای منان مسئلت میداریم//

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست