• تاریخ: 2015-02-16
  • شناسه خبر: 1670
  • 516 بازدید

ترکمن صحرا دوم اسفند ماه میزبان کاروان سرزمین برادری است

ارکین نیوز-مسئول ستاد مردمی کاروان سرزمین برادری در نشست خبری در سالن اداره فرهنگ و ارشاد گنبد گفت: کاروان سرزمین برادری ۲ اسفند ماه آتی مهمان گنبد خواهد آمد. مهدی باقریان با اشاره به فعالیت اتحادیه بین المللی امت واحده ...

okpj
ارکین نیوز-مسئول ستاد مردمی کاروان سرزمین برادری در نشست خبری در سالن اداره فرهنگ و ارشاد گنبد گفت: کاروان سرزمین برادری ۲ اسفند ماه آتی مهمان گنبد خواهد آمد.

مهدی باقریان با اشاره به فعالیت اتحادیه بین المللی امت واحده که سابقه اعزام کاروان صلح به کشورهای دیگر از جمله نوار غزه و سوریه دارد گفت : در طرح جدید این اتحادیه سه کاروان متشکل از تعدادی از شخصیت های ملی در حوزه فرهنگ، هنر، ورزش و دانشگاه ۲۹ بهمن تا ۲ اسفند به استان های سیستان و بلوچستان ، کردستان و استان گلستان سفر می کنند.

باقریان هدف این سفر را ضمن انعکاس صمیمیت و برادری اهل شیعه و سنی ، ورد به حوزه وحدت و دیدار این اشخاص با نخبگان ، علما و … عنوان کرد

وی در ادامه اهم برنامه های این کاروان در غرب گلستان از جمله برنامه دیدار با نماینده ولی فقیه به همراه نماز ظهر و عصر ، نشست با امام جمعه اهل سنت آق قلا به میزبانی آخوند میرزاعلی ، دیدار با دانشگاهیان ، نخبگان و فرهیختکان غرب استان در دانشگاه منابع طبیعی گرگان و همچنین دیدار با آخوند عابدی در بندر ترکمن را نام برد.

مهدی باقریان در ادامه اذعان کرد:روز جمعه نیز گنبد میزبان این کاروان است و برنامه با بازدید از کارخانه نئوپان شروع و در ادامه دیدار ائمه جمعه اهل سنت و شیعه در دفتر امام جمعه ، بازدید از برج قابوس، حضور در نماز جمعه اهل تسنن ، حضور در آرامگاه مختومقلی فراغی طی مراسمی با عنوان لبیک یا رسول الله به همراه نماز مغرب و عشا و دیدار با اعضای حوزه علمیه چنارلی و خانواده شهید اهل تسنن را داریم.

مسئول استانی کاروان سرزمین برادری ادامه داد: این کاروان در روز شنبه نیز در منزل شهید قربانی اهل سنت حضور یافته و سپس در مدارس تیزهوشان و فراغی و عیادت از بیماران بیمارستان پیامبر اعظم (ص) ، بازدید از دارالایتام و نشست با نخبگان و اساتید شرق استان ، دیدار و تجلیل از سردار آزمون و فرهاد قائمی به عنوان نخبه ورزش استان از دیگر برنامه های آنها خواهد بود و پایان بخش حضور این کاروان در گلستان نشست تلویزیونی در صدا و سیما گلستان در روز شنبه است.

باقریان در پایان افزود: هر گونه تغییرات در برنامه های کاروان متعاقبا در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.
قابوس نامه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست