• تاریخ: 2015-12-08
  • شناسه خبر: 11520
  • 371 بازدید

تاکید فرماندار آق قلا بر ضرورت همدلی و هماهنگی اعضای ستاد و کمیته‌های اجرایی انتخابات

ارکین نیوز-صبح امروزسه شنبه ۱۷ آذر ماه ،هشتمین جلسه ستاد انتخابات شهرستان آق قلا به ریاست الیاس هیوه چی در محل دفتر فرماندار برگزار شد. فرماندار شهرستان آق قلا با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری مبنی ...

ارکین نیوز-صبح امروزسه شنبه ۱۷ آذر ماه ،هشتمین جلسه ستاد انتخابات شهرستان آق قلا به ریاست الیاس هیوه چی در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

فرماندار شهرستان آق قلا با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری مبنی بر برگزاری انتخابات با محوریت قانون مداری گفت: اخلاق مداری در کنار قانونمندی هریک از مسوولان ستاد انتخاباتی امری ضروری است و تعهدات اخلاقی عامل مهمی در جلوگیری از تضییع حقوق اشخاص و گروه های سیاسی در جامعه است.
این مقام مسئول بر ضرورت توجه به امنیت انتخابات در شرایط سیاسی و منطقه ای کنونی کشور اشاره کرد و افزود: باید با تامین ملزومات سخت افزاری و نیروی انسانی مورد نیاز، تلاش کنیم انتخابات بدون نقص و با کمترین خطا برگزار شود.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان آق قلا بیان داشت:باید برای مراحل سه گانه، قبل از برگزاری انتخابات، حین برگزاری انتخابات و پس از برگزاری انتخابات برنامه ریزی داشته باشیم لذا عوامل اجرایی انتخابات در سطح شهرستان آق قلا و بخش‌های تابعه باید در بالاترین سطح آمادگی برای برگزاری انتخاباتی قانونمند قرار داشته باشند.
وی تاکید کرد و افزود: جلسه ستاد انتخابات باهدف ارزیابی و بررسی اقدامات انجام گرفته، اتخاذ تدابیر، تمهیدات لازم و مقدمات اجرای انتخابات سالم و با شکوه برگزار شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان آق قلا آماده سازی عوامل اجرایی برای برگزاری انتخابات قانونمند را از اهداف جلسات ستاد انتخابات عنوان کرد و ادامه داد: تهیه طرح جامع برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سطح شهرستان با بهره گیری از نظرات کارگروهها، کمیته ها و بخش ها در حال تدوین شدن است. همه دستگاه‌ها، ادارات و نهادهای شهرستان باید در چارچوب قانون با تمام توان با ستاد انتخابات شهرستان هماهنگی و همکاری لازم را بعمل آورند.
وی همچنین بر ضرورت بی طرفی محض عوامل اجرایی انتخابات در این شهرستان تاکید کرد و افزود: عوامل اجرایی انتخابات باید با رعایت اصل بی طرفی کامل در انتخابات، وظایف قانونی خود را به بهترین نحو انجام دهند. مسئولان کمیته‌ها بایستی طرح و برنامه و مسیر اجرا و سازکارهای مورد نیاز را بررسی، شناسایی و عملیاتی کنند.
هیوه چی تاکید کرد: عملکرد صحیح عوامل اجرایی و بی طرفی آنان و آماده سازی فضای پرنشاط موجب حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای خواهد شد. مسئولین و عوامل اجرایی مرتبط با انتخابات باید بدون گرایش های سیاسی و اعمال نظر سیاسی فضایی پرشور و نشاط را ایجاد کنند.
سایت فرمانداری آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست