• تاریخ: 2016-10-16
  • شناسه خبر: 20963
  • 286 بازدید

بوستان ۴ هزار شهید در ۲۱ هکتار از اراضی آق‎قلا ایجاد شد

ارکین نیوز-فرماندار آق‎قلا گفت: ۲۱ هکتار از اراضی شرق این شهرستان به نام بوستان ۴ هزار شهید استان گلستان نامگذاری شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، الیاس هیوه‎چی ظهر امروز در هفتمین جلسه شورای سیاست‌گذاری اجلاسیه ...

ارکین نیوز-فرماندار آق‎قلا گفت: ۲۱ هکتار از اراضی شرق این شهرستان به نام بوستان ۴ هزار شهید استان گلستان نامگذاری شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، الیاس هیوه‎چی ظهر امروز در هفتمین جلسه شورای سیاست‌گذاری اجلاسیه ۴ هزار شهید استان گلستان اظهار کرد: درختانی که در بوستان ۴ هزار شهید وجود دارد به شکل شایسته‎ای نگهداری و مراقبت می‎شود.

وی با بیان اینکه طرح یادمان شهدای گمنام آق‎قلا تهیه شده است، تصریح کرد: کمیته‎های ۱۱ گانه شکل گرفت، شرح وظایف اعضا مشخص شده و شیوه‎نامه‎ها نیز‎ به کمیته‎ها ارسال شده است.

*برگزاری همایش تجمع پرچم‌داران حجاب

فرماندار آق‎قلا از جمع‎آوری اطلاعات شهدای شهرستان خبر داد و افزود: تندیس اجلاسیه شهدا تهیه شده است و دیدار با خانواده‎های معظم شهدا نیز در حال انجام است.

هیوه‎چی با بیان اینکه ۲۰۰ برنامه ورزشی ذیل اجلاسیه پیش‎بینی شده است، از برگزاری مسابقات طناب‎کشی، فوتبال، اتومبیل‎رانی، موتورسواری، المپیاد ورزشی، روستا قهرمان، طرح اوقات فراغت و پیاده‎روی خانوادگی خبر داد.

وی بیان کرد: در حوزه کمیته بانوان فعالیت‎های محفل عصر با شعر، اسوه‎های صبر، همایش تجمع پرچم‌داران حجاب، برگزاری سرود دوزبانه در دستور کار است.

هیوه‎چی گفت: ۲۱ هکتار از اراضی شرق شهرستان آق‎قلا به نام بوستان ۴ هزار شهید استان گلستان نام‌گذاری شده است.

*ارزش‎آفرینی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در یادواره شهدای مدافع حرم

در این جلسه همچنین مجتبی جمالی فرماندار شهرستان کردکوی گفت: یادواره شهدای مدافع حرم شمال کشور به میزبانی شهرستان کردکوی برگزار شد که در راستای تجلیل از مقام ۶۰ شهید مدافع حرم استان‎های شمال کشور بود که از این تعداد ۱۰ شهید از استان گلستان، ۱۶ شهید مدافع حرم استان گیلان و ۳۴ شهید مدافع حرم استان مازندران بودند.

جمالی برگزاری برنامه منطقه‎ای در یک روستا را بسیار خوب و مثبت ارزیابی کرد و افزود: مردمی‌ترین مراسم در دوران مسؤولیت کاری را شاهد بودم مردم با روحیه بسیجی در اجرای مراسم پای کار بودند.

وی ارزش‎آفرینی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت را از مؤلفه‌های برگزاری این یادواره عنوان کرد و گفت: پیشکسوتان در کنار جوانان قرار گرفتند که این مهم یکی از نکات قابل توجه بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست