• تاریخ: 2016-07-04
  • شناسه خبر: 19125
  • 667 بازدید

بهسازی جاده آق قلا –گمیشان در شمال غرب گلستان

ارکین نیوز-مدیر راهداری راه و شهرسازی گلستان اعلام کرد: بهسازی محور ارتباطی آق قلا به گمیشان در شمال غرب استان با اجرای عملیات حفاظتی قیرپاشی (فوگ سیل) در سال جاری انجام شد. عادل مصدقی روز دوشنبه گفت: طول اجرای این عملیا ...

ارکین نیوز-مدیر راهداری راه و شهرسازی گلستان اعلام کرد: بهسازی محور ارتباطی آق قلا به گمیشان در شمال غرب استان با اجرای عملیات حفاظتی قیرپاشی (فوگ سیل) در سال جاری انجام شد.

عادل مصدقی روز دوشنبه گفت: طول اجرای این عملیات ۱۵ کیلومتر و از کیلومتر پنج تا روستای کله پست در ۱۲ کیلومتری شهرستان گمیشان بود.
وی گفت: این عملیات در ادامه بهسازی محور ترانزیتی و شریانی اینچه برون – گنبدکاووس صورت گرفته و برای هر کیلومتر آن حدود ۵۰ میلیون ریال اعتبار از محل منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور هزینه شده است.
مدیر راهداری راه و شهرسازی گلستان، جاده آق قلا- گمیشان را از محورهای فرعی درجه یک و آسفالته با طول ۴۰ کیلومتر بیان کرد که از گمیشان به سمت جاده آق قلا- اینچه برون امتداد دارد.
مصدقی ادامه داد: حجم ترافیک بالای محور به جهت واقع شدن در مسیر ترانزیتی اینچه برون- گنبدکاووس، سطح محور را دچار تخریب کرده بود که با اجرای این عملیات سعی شد تا رویه آسفالت حفظ و سطح تخریب محور کاهش یابد.
براساس اعلام راه و شهرسازی گلستان، وی افزود: در صورت تامین و تخصیص اعتبار لازم، عملیات راهداری دیگری از جمله روکش آسفالت و خط کشی نیز بر روی این محور انجام می شود.
استان گلستان که در شمال ایران واقع است، حدود پنج هزار کیلومتر از راه های کشور را زیرپوشش استحفاظی خود دارد.

* اقدامات راهسازی در شهرستان مراوه تپه
رییس اداره راه و شهرسازی مراوه تپه، اقدامات انجام شده در حوزه راهسازی این شهرستان مرزی را در سه ماهه نخست سال جاری تشریح کرد و گفت: اصلاح مسیر ورودی آنتنی بسطام دره- دولت اورلان- شاخلی به طول ۸۰۰ متر در قالب عملیات ترانشه برداری، زیرسازی و احداث ابنیه فنی(۴ فقره آبرو لوله ای) با صرف اعتباری معادل سه میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال از جمله این فعالیت ها است.
امان محمد باشقره افزود: احداث دو فقره پل باکسی ۲*۲ و یک فقره آبرو در محور روستایی آق تقه جدید به نارلی آجی سو با اعتبار ۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی نیز بخشی دیگر از این اقدامات به شمار می رود.
وی، سایر اقدامات انجام شده در حوزه راه های روستایی شهرستان را شامل احداث یک فقره آبرو در محور سایت جدید عرب قاری حاجی و تسطیح و رگلاژ محورهای روستایی شورجه بالا، قازانقایه به پالچقلی یموت و روستاهای عرب لاله گون و ارکلی نام برد.
باشقره گفت: هدف از اجرای این پروژه ها، ارتقای ایمنی آمد و شد و جلوگیری از صدمات سیل در راه های روستایی بوده است.
شهرستان مراوه تپه با ۶۰هزار نفرجمعیت درمنتهی الیه شرق گلستان قراردارد و حدود ۵۶۰ کیلومتر از راه های این استان را زیر پوشش استحفاظی خود دارد که بیش از ۴۸۰ کیلومتر آن روستایی است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست