• تاریخ: 2016-08-31
  • شناسه خبر: 20268
  • 326 بازدید

بندرترکمن، میزبان اولین جشنواره استانی صنایع دستی ترکمن در گلستان

ارکین نیوز-مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان از برگزاری اولین جشنواره و نمایشگاه استانی فرش دستباف و صنایع دستی ترکمن خبر داد. حجت اله خلیل زاده” مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان در گفتگو با خبرنگاران گف ...

ارکین نیوز-مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان از برگزاری اولین جشنواره و نمایشگاه استانی فرش دستباف و صنایع دستی ترکمن خبر داد.
حجت اله خلیل زاده” مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: این جشنواره با همکاری خوشه فرش دستباف استان گلستان و فرمانداری شهرستان ترکمن ۱۴لغایت ۱۸ شهریوردر محوطه اسکله برگزار می شود.

وی، اشاعه فرهنگ و هنر منطقه، عرضه بهتر محصولات و کسب سهم بیشتر بازار را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: حضور در این جشنواره فرصتی ارزشمند برای تولیدکنندگان، هنرمندان و علاقمندان این هنر صنعت است.

“خلیل زاده” تصریح کرد: علاقمندان می توانند از ساعت ۱۴ الی ۲۲ روزهای یاد شده برای بازدید از نمایشگاه و جشنواره حضور داشته باشند.

بر اساس این گزارش، تولید فرش دستباف در استان گلستان از دیرباز میان ساکنان این منطقه بالاخص اقوام ترکمن رواج داشته است و بانوان زیادی در این ناحیه بصورت موقتی و دائم به این صنعت اشتعال دارند.

همچنین، بر اساس آمار سازمان صنعت و معدن و تجارت استان گلستان حدود ۷۰۰۰۰ نفر در استان بصورت سنتی و نسل به نسل قالیباف می­باشند که از این تعداد حدود ۳۱۰۰۰ نفر دارای کارت شناسایی قالیبافی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین؛ خوشه فرش دستباف استان شامل کلیه تولیدکنندگان فرش دستباف در استان، تامین کنندگان مواد اولیه، فروشندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان، طراحان، رنگرزها، قالیشویان، رفوگران، کلیه ارگانهای ارائه دهنده خدمات کسب و کار و سازمان های دولتی مرتبط و کلیه ذینفعان این حوزه است که سعی بر برقراری تعاملی پویا میان تمامی ذی نفعان برای دستیابی به هدف اصلی خوشه است.
کاسب امین

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست