• تاریخ: 2016-01-08
  • شناسه خبر: 12931
  • 2,012 بازدید

بلندترین برج آجری جهان روی جلد کتاب درسی + عکس

ارکین نیوز- برنامه درسی ملی مبتنی بر اسناد بالادستی در حوزه آموزش و پرورش نظیر سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش ایران تنظیم شده است. بر اساس هدف‌های عملیاتی سند تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی ایران ...

ارکین نیوز- برنامه درسی ملی مبتنی بر اسناد بالادستی در حوزه آموزش و پرورش نظیر سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش ایران تنظیم شده است.

بر اساس هدف‌های عملیاتی سند تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی ایران (سند تحول بنیادین آموزش و پرورش) تربیت یافتگان این برنامه “با قدرشناسی و درک زیباشناسانه آفرینش الهی و مصنوعات هنرمندانه بشری، درک مفاهیم فرهنگی و میان فرهنگی و بهره گیری از قدرت تخیل، توانمندی‌های لازم در خلق آثار فرهنگی و هنری را به دست می‌آورند و برای حفظ و تعالی میراث فرهنگی، تمدنی و هنری در سطح ملی و جهانی بر اساس نظام معیار اسلامی می‌کوشند”. حاکم کردن رویکرد فرهنگی-تمدنی در تولید محتواهای درسی، به عنوان یکی از راهکارهای تحقق این هدف عملیاتی، پیش بینی شده است.

بر این مبنا و در اصل دوم ناظر بر تدوین برنامه درسی ملی، تقویت هویت ملی مورد تاکید قرار گرفته و آمده است: برنامه‌های درسی و تربیتی باید زمینه تقویت و پایداری هویت ملی را با تاکید بر تعمیق باورها و ارزش‌های اسلامی، فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، زبان و ادبیات فارسی، ارزش‌های انقلاب اسلامی، میهن دوستی، وحدت و انسجام فرهنگی، استقلال ملی و همبستگی اسلامی فراهم آورد.

به این ترتیب، سعی شده است این رویکرد در تدوین محتوای درسی حوزه ریاضیات، به عنوان یکی از حوزه‌های تربیت و یادگیری، رعایت شود. در ضرورت و کارکرد یادگیری این حوزه علاوه بر تاکید بر پرورش تعقل و مهارت حل مسئله، بر “ریاضیات پیرامونی” تاکید شده است؛ به این معنا که ریاضیات در محیط پیرامون قابل مشاهده و درک است.
سلام گنبد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست