• تاریخ: 2015-01-07
  • شناسه خبر: 504
  • 589 بازدید

با توجه به احتمال یخبندان، شهروندان مراقب یخ زدگی کنتورها و لوله های آب باشند

ارکین نیوز-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از احتمال بروز یخبندان در روزهای آینده خبر داد و از شهروندان خواست: مراقب یخ زدگی کنتورها و لوله های آب باشند. محمدهادی رحمتی روز چهارشنبه با ارسال نمابری به ایرنا از مرد ...

ارکین نیوز-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از احتمال بروز یخبندان در روزهای آینده خبر داد و از شهروندان خواست: مراقب یخ زدگی کنتورها و لوله های آب باشند.

محمدهادی رحمتی روز چهارشنبه با ارسال نمابری به ایرنا از مردم درخواست کرد: به منظور جلوگیری و شکستگی لوله ها و کنتور آب در فضای باز، آن را با پوشش مناسب از قبیل گونی، موکت، پشم شیشه و سایر الیاف مصنوعی محافظت کنند.

وی افزود: هم استانی های گلستانی توجه داشته باشند در زمان بروز یخبندان از ریختن آب جوش روی کنتور و یا روشن کردن آتش در حوضچه کنتور جدا خودداری کنند.

وی خطاب به تمامی مردم تأکید کرد: از باز گذاشتن شیر آب برای رفع یخ زدگی کنتور و لوله ها که باعث هدر رفت آب می شود خودداری کنند تا امکان آبرسانی به دیگر شهروندان میسر شود.

بر اساس اخطاریه هواشناسی گلستان، از اواخر هفته جاری استان شاهد کاهش قابل ملاحظه دما بین ۱۲ تا ۱۶ درجه سانتی‎گراد خواهد بود.

با توجه به نفوذ توده هوای سرد، این موج جوی به دنبال خود وزش باد نسبتا شدید، مواج شدن دریا و بارش باران و برف را در پی خواهد داشت.

برودت جوی از فردا پنجشنبه در اغلب مناطق استان به زیر صفر خواهد رسید و این وضعیت تا روز شنبه تداوم خواهد داشت و پس از آن، تا اواسط هفته آینده حاکمیت هوای سرد در استان مورد انتظار است.

طی این مدت به علت یخبندان، وقوع مه و اختلال در تردد جاده‎ای معابر کوهستانی استان محتمل خواهد بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست