• تاریخ: 2015-11-23
  • شناسه خبر: 10924
  • 1,262 بازدید

بازدید جوانان از سایت میگوی گمیشان

ارکین نیوز-با برنامه ریزی حوزه مشاور جوان فرمانداری و همکاری هلال احمر گمیشان جمعی از جوانان از سایت میگو و مرکز ترویج و تکثر آبزیان گمیشان بازدید کردند. این برنامه با هدف آشنایی با مراحل تکثر میگو، نحوه پرورش میگو در مز ...

ارکین نیوز-با برنامه ریزی حوزه مشاور جوان فرمانداری و همکاری هلال احمر گمیشان جمعی از جوانان از سایت میگو و مرکز ترویج و تکثر آبزیان گمیشان بازدید کردند.

این برنامه با هدف آشنایی با مراحل تکثر میگو، نحوه پرورش میگو در مزارع و کسب اطلاعات در رابطه با راهکار ها و نحوه سرمایه گذاری در صنعت میگو صورت گرفت.
با توجه به اینکه امسال ۷۰۰تن میگو از سطح مزارع سایت میگوی گمیشان برداشت شده است، آنه بردی ذوقی مشاور فرماندار تاکید کرد، توجه به صنایع تبدیلی، تکمیلی و فرآوری میگو از حلقه های مفقوده صنعت میگو درشهرستان گمیشان است، بخش زیادی از اشتغالزایی و ارزاوری میگو در فعالیت های دیگر مرتبط با این صنعت از قبیل( تکثیر ، تولید خوراک،آماده سازی، بسته بندی، صادرات و..) آن می باشد که نیازمند نگاه ویژه و سرعت عمل سرمایه گذاران، کارآفرینان و مسئولین منطقه است.
ذوقی گفت:نباید از ارزآوری میگو غفلت کنیم ،روبیان الایرانی (میگوی ایرانی) Iranian Shrimp در کویت و امارات متحده عربی رقیب ندارد،همچنین در سوپرمارکت های اروپا کاملاً شناخته شده است. امسال میانگین قیمت هر کیلو میگو در بازار داخلی ۱۷ هزار تومان است و۸۵ درصد میگوی تولید شده در استان به کشورهای دیگر با قیمت ۷ تا ۸ دلار صادر می‌شود. مشاور فرماندار با اشاره به اینکه پرورش میگو در مزارع به صورت فصلی صورت می گیرد گفت، با همت مسئولین و انجام برخی مطالعات در خصوص پرورش سایر آبزیان از قبیل قزل آلا در فصل سرما می توان فرصت های شغلی ایجاد کرد و به عنوان آلترناتیو مطرح باشد.
سایت میگوی گمیشان یکی از طرح های مهم اشتغال زایی استان گلستان است؛ که در فاصله ۱۷ کیلومتری شمال گمیشان و در جنوب شرقی دریای خزر قرار دارد، این مجتمع ۴ لاین هزار هکتاری است که فاز اول آن ۴ و فاز دوم ۶ هزار هکتار است.
photo_2015-11-23_20-39-34
————
photo_2015-11-23_20-39-38

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست