• تاریخ: 2016-02-09
 • شناسه خبر: 14457
 • 3,571 بازدید

بازار داغ دعانویسی و رمالی در ترکمن صحرا/ کیسه‌هایی که رمالان از جیب مردم می‌دوزند

ارکین نیوز – اغلب مردم با مواجه شدن به کوچکترین مشکلی یا بیماری، به امید حل شدن مشکل یا متاسفانه ایجاد مشکل برای شخص دیگری از روی آگاهانه یا ناآگاهانه ، به دعانویس ها یا رمال ها مراجعه نموده و مبالغ هنگفتی را در بع ...

ارکین نیوز – اغلب مردم با مواجه شدن به کوچکترین مشکلی یا بیماری، به امید حل شدن مشکل یا متاسفانه ایجاد مشکل برای شخص دیگری از روی آگاهانه یا ناآگاهانه ، به دعانویس ها یا رمال ها مراجعه نموده و مبالغ هنگفتی را در بعضی مواقع پرداخت میکنند.
اغلب قربانیان دعانویس ها دختران و زنان می باشند.
یکی از شایع ترین معضلاتی که در جوامع اسلامی وجود دارد بحث دعانویسی و رمالی هستش که در ادیان الهی بسیار منفور می باشد.

دعانویس ها یا ایشان نماها یا جادوگران منطقه ترکمن نشین که از جهل و سادگی مردم سوءاستفاده میکنند و به سرکیسه کردن عوام مشغول هستن و همچنین با ایجاد مشکلات جدی خانوادگی و اجتماعی (از قبیل طلاق – جدایی – اختلاف – قبض روح – سقط جنین – نازایی – جن گیری – انواع بیماری ها) کماکان به فعالیت خود ادامه میدهند ، اسامی تعدادی از این اشخاص بصورت لیست ذیل می باشد:
اکثر این اشخاص اعتراف به استفاده از اجنه و کتمان قرآن نموده اند یا حداقل نقض قوانین الهی نموده اند.
متاسفانه اسامی اکثر دعانویسهای استان در دسترس نیست و بطور میانگین ۴۰۰ نفر دعانویس حرفه ای در استان گلستان وجود دارند که این استان از لحاظ جادو ملقب به هندوستان دوم هستش.

“شرح حال این اشخاص در آخرت ، سوره انعام آیه ۱۲۸”

“هر شخصی که نزد دعانویس، کاهن،رمال مراجعه کند و چیزی از او بپرسد و پاسخ دعانویس را تصدیق کند به کتابی که به من نازل شده کفر ورزیده است.” حضرت محمد(ص)

ان شاءالله خداوند دعانویس ها و جادوگران را هدایت کند و همچنین مردم را نیز از جهالت و گرفتاری ها رهایی بخشیده و بیماریها را شفاعت دهد.
“کمپین مبارزه با دعانویسی و رمالی در استان گلستان”

 • مرصاد - 2016-02-09 در 10:46 ب.ظ

  از نظر بنده به این نوشته ارکین نیوز چند اشکال وارد است.
  ۱-شما به جای استفاده از کلمه بعضی از واژه اکثر مردم استفاده کردید که بنظر تحقیر قومی است و متهم کردن قوم به رمالی جادوگری و …که اینگونه نیست.
  ۲-خواستید که اسامی دعانویسان و رمالان و جادوگران منطقه را لیست کنید ولی نکردید .نکند جادوی آنها مثمر ثمر بوده و قلم شما نچرخیده؟!!!!
  ۳-این حدیث را از کجا نقل کرده اید که رسول معظم اسلام که فرموده باشد:“هر شخصی که نزد دعانویس، کاهن،رمال مراجعه کند و چیزی از او بپرسد و پاسخ دعانویس را تصدیق کند به کتابی که به من نازل شده کفر ورزیده است.”
  ۴- کدام دعانویس را رمالی در آق قلا احضار روح و اجنه می کند که ما خبر نداریم خدا را چه دیدی شاید لازممان شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست