• تاریخ: 2015-11-13
  • شناسه خبر: 10446
  • 434 بازدید

بارش باران و برف پاییزی در گلستان در راه است

ارکین نیوز-هواشناسی گلستان پیش بینی کرد: نفوذ سامانه بارشی و سرد به استان طی روزهای پیش رو، بارندگی، برف در ارتفاعات و کاهش دما را با خود به همراه دارد. سرپرست گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی گلستان گفت: آخرین الگ ...

ارکین نیوز-هواشناسی گلستان پیش بینی کرد: نفوذ سامانه بارشی و سرد به استان طی روزهای پیش رو، بارندگی، برف در ارتفاعات و کاهش دما را با خود به همراه دارد.

سرپرست گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی گلستان گفت: آخرین الگوهای پیش یابی هواشناسی حاکی از نفوذ هوای سرد و مرطوب از بعد از ظهر امروز و از عرض های شمالی به استان است.
محمدرضا رحمن نیا افزود: پیامد نفوذ این هوای سرد وزش باد، ابری شدن آسمان، بارش باران، در ارتفاعات بارش خفیف و پراکنده برف و کاهش نسبی دماست.
وی اضافه کرد: صبح فردا جمعه با تضعیف جریانات سرد موقتا از تراکم ابرها در سطح استان کاسته خواهد شد و مجددا از فردا شب استان تحت تاثیر سامانه بارشی و سرد دیگری قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: نفوذ این سامانه باعث وزش نسبتا شدید باد، مواج شدن دریا، ابری شدن آسمان، بارش باران، در ارتفاعات بارش پراکنده برف، کاهش دما و تشکیل مه خواهد بود.
وی متذکر شد: این شرایط تا بامداد یکشنبه ۲۴ آبان در استان ادامه خواهد یافت.
سرپرست گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی گلستان همچنین گفت: در روز شنبه نیز با توجه به بارش پراکنده برف در ارتفاعات و پدیده مه، اختلال در تردد جاده ای گردنه های برف گیر استان دور از انتظار نیست.
بر اساس اعلام هواشناسی گلستان طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرهای مینودشت ۱۳٫۷ میلیمتر، اینچه برون و کلاله هر یک ۱۰٫۶ میلیمتر، گنبدکاووس ۶٫۱ میلیمتر، بندرترکمن و مراوه تپه نیز هر کدام ۴٫۶ میلیمتر باران باریده است.
همچنین طی این مدت بیشینه و کمینه دمای هوای گلستان در گرگان مرکز استان به ترتیب ۱۸ و ۵ درجه سلسیوس به ثبت رسید.
برای ۲۴ ساعت آینده نیز حداقل دما به میزان ۲ درجه در مراوه تپه و حداکثر دما ۲۴ درجه برای شهرهای گرگان، گنبدکاووس، کردکوی و آق قلا پیش بینی شده است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست