• تاریخ: 2016-08-26
  • شناسه خبر: 20159
  • 437 بازدید

وزیرکشور در آق قلا:اقتصاد مقاومتی یک موضوع علمی و فقهی است

ارکین نیوز-عبدالرضا رحمانی فضلی روز جمعه در مراسم افتتاح متمرکز پروژه های عمرانی و تولیدی شهرستان آق قلا و مسکن مهر استان گلستان افزود: در شرایط کنونی به لطف خدا و به رغم همه فشارها و تهدیدها شرایط کشور مطلوب است. وزیر ک ...

ارکین نیوز-عبدالرضا رحمانی فضلی روز جمعه در مراسم افتتاح متمرکز پروژه های عمرانی و تولیدی شهرستان آق قلا و مسکن مهر استان گلستان افزود: در شرایط کنونی به لطف خدا و به رغم همه فشارها و تهدیدها شرایط کشور مطلوب است.

وزیر کشور گفت: امروز در امنیت داخلی مساله خاصی وجود ندارد و در سیاست داخلی شاهد وحدت، انسجام، همدلی، نشاط و آرامش هستیم.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران یک کشور متحد و یکپارچه است، اظهار داشت: احزاب و گروه ها فعال و پویا هستند.

وی اولویت اول کشور را مسایل اقتصادی بیان کرد و گفت: در این راستا، باید مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را دنبال کنیم، اقتصاد مقاومتی یک موضوع علمی و فقهی است و ضرورت سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی دارد.

وزیر کشور افزود: اقتصاد مقاومتی راهی است که همه کشورها در شرایط توسعه پایدار رفته اند و شرایط سختی را در این زمینه به مردم خود تحمیل کردند. اگر اقتصاد مقاومتی را دنبال و اجرایی نکنیم هر مشکلی برای مردم و انقلاب بوجود بیاید مقصر هستیم.

رحمانی فضلی مردمی بودن را از ویژگی های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: باید به مردم آموزش دهیم سبک زندگی خود را چگونه کنند. اگر اقتصاد ضعیف داشته باشیم مردم و انقلاب ضربه می خورند.

وی ادامه داد: باید در راستای اقتصاد فرهنگ پس انداز را در جامعه تقویت و سرمایه گذاری با هر رقم درآمد را به مردم یاد دهیم.

وزیر کشور، عدالت محوری را از ویژگی های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: کشور از بی عدالتی ضربه خورده است و به صورت تاریخی عدم توازن را در کشور می بینیم، پس باید به سمت عدالت محوری برویم.

رحمانی فضلی دانش بنیان بودن را از دیگر ویژگی های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و اظهارداشت: تغییرات تکنولوژی و بازار روزانه است و اگر ما در لبه دانش حرکت نکنیم موفق نخواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه در کشور مشکل پول نداریم، گفت: مشکل در مدیریت منابع و بهره وری است که باید به سمت حل آن حرکت کنیم.
عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنج شنبه به مناسبت هفته دولت عازم استان گلستان شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست