• تاریخ: 2017-04-06
  • شناسه خبر: 22641
  • 300 بازدید

ایستگاه راه‌آهن اینچه برون به هاب بزرگ صادراتی تبدیل می شود

ارکین نیوز-مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ از کاهش هزینه‌های تعویض بوژی برای بازرگانان خبر داد و گفت: ایستگاه راه‌آهن اینچه برون می‌تواند به هاب بزرگ صادراتی تبدیل شود. به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا قربانی عصر چهارشنبه در جمع ...

ارکین نیوز-مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ از کاهش هزینه‌های تعویض بوژی برای بازرگانان خبر داد و گفت: ایستگاه راه‌آهن اینچه برون می‌تواند به هاب بزرگ صادراتی تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا قربانی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ایران با راه‌آهن ترکمنستان و کشورهای سی آی اس (CIS) به‌وسیله خط نرمال یک هزار و ۴۳۵ میلی‌متری ارتباط دارد.

وی افزود: هم‌اکنون بازرگانان و تاجرهای ایرانی برای واردات و صادرات تعویض بوژی انجام داده و بابت هر بار تعویض ۱۸۰ فرانک سوئیس به کشور ترکمنستان پرداخت می‌کنند.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ ادامه داد: صبح چهارشنبه با حضور معاون استاندار و اعضای شورای حمل‌ونقل استان عملیات اجرایی احداث خط عریض اینچه برون و سکوی تخلیه و بارگیری آغاز شد.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این پروژه، عرض ریل به یک هزار و ۵۲۰ میلی متر تغییر یافته و واگن‌ها به انجام عملیات تعویض بوژی نیاز ندارند و باوجود تخفیف ۵۰ درصدی صادرات از گلستان و کاهش هزینه بوژی می‌تواند مشوق خوبی برای افزایش صادرات و تبدیل اینچه برون به یک هاب بزرگ صادراتی باشد.

۳۲۰۰ متر خط عریض وارد کشور می‌کنیم

قربانی تصریح کرد: با اجرای این پروژه درمجموع سه هزار و ۲۰۰ متر خط عریض وارد کشور کرده و خطوط تخلیه و بارگیری را ایجاد می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای صادرات مواد خوراکی از مرز اینچه برون واگن یخچال دار نیاز است و واگن‌های یخچال دار قابلیت تعویض بوژی ندارند و با احداث خط عریض امکان صادرات مواد خوراکی از طریق راه‌آهن اینچه برون فراهم می‌شود.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ یادآور شد: اختلاف پیش‌آمده بین روسیه و ترکیه می‌توانست فرصت مناسبی برای صادرات ایران از مرز اینچه برون فراهم کند اما به دلیل نداشتن خط عریض تاکنون نتوانستیم از این فرصت استفاده کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست