• تاریخ: 2021-05-13
  • شناسه خبر: 31219
  • 563 بازدید

امام جمعه آق قلا: عید فطر مظهر همبستگی و اتحاد مسلمانان است

ارکین نیوز- امام جمعه اهل سنت آق قلا گفت: عید سعید فطر مظهر شکوه و وحدت دنیای اسلام است. آخوند عبدالحی میرزاعلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: عید فطر یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است و همه با یک ماه عبادت خالصانه و صا ...

ارکین نیوز- امام جمعه اهل سنت آق قلا گفت: عید سعید فطر مظهر شکوه و وحدت دنیای اسلام است.

آخوند عبدالحی میرزاعلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: عید فطر یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است و همه با یک ماه عبادت خالصانه و صادقانه و روزه داری به امید پاداش یک ماه عبادت در روز عید فطر به سمت مصلاها و عیدگاه ها حرکت می کنند.
وی افزود: در عید فطر همه مسلمانان با اتحاد و وحدت کلمه و همبستگی، ابهت و عظمت اسلام را نشان می‌دهند و این اتحاد مشتی بر دهان دشمنان اسلام خواهد بود.
امام جمعه اهل سنت آق قلا گفت: نمود و جلوه این اتحاد و همدلی در عید فطر، مایه یاس و ناامیدی دشمنان می شود.
میرزاعلی تصریح کرد: همه مسلمانان حلول ماه شوال را گرامی خواهند داشت و لبیک شیعه و سنی به آداب عبادی مشترک، وحدت عملی را نشان می‌دهند.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط امروز جهان و شیوع کرونا باید در برپایی نماز پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی رعایت شود تا اینکه از بلای منحوس کرونا نجات یابیم.
امام جمعه اهل سنت آق قلا بیان کرد: حفظ پروتکل ها لازمه زندگی امروزه بوده و باید همگی به آن پایبند باشیم.
میرزاعلی متذکر شد: همه مردم در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی و دین مبین اسلام باید برای مستحکم‌تر کردن و ترویج نظام بیشتر تلاش کنند.