• تاریخ: 2015-08-27
  • شناسه خبر: 7481
  • 546 بازدید

افتتاح و کلنگ زنی ۶۳ طرح عمرانی،اقتصادی و اشتغالزایی در شهرستان آق قلا

ارکین نیوز-مراسم متمرکز پروژه های هفته دولت با حضور مهندس مروتی معاونت امور عمرانی استانداری گلستان در محل سالن کسب و کار شهرک صنعتی آق قلا برگزار گردید. در این مراسم الیاس هیوه چی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی ...

ارکین نیوز-مراسم متمرکز پروژه های هفته دولت با حضور مهندس مروتی معاونت امور عمرانی استانداری گلستان در محل سالن کسب و کار شهرک صنعتی آق قلا برگزار گردید.

در این مراسم الیاس هیوه چی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت،روز کارمند و ولادت با سعادت اما رضا (ع) اظهار داشت:در ایامی که می گذرد و در حوزه مسائل جهانی و بین المللی مسئله انرژی هسته ای و مذاکرات قدرتهای بزرگ دنیا با جمهوری اسلامی ایران مطرح می باشد.
با توجه به اینکه ریاست محترم جمهوری اولین مشکل اساسی که دولت تدبیر و امید با آن روبرو شده است را در این حوزه دیدند با انتخاب مدبرانه وزیر امور خارجه نهایتا منجر به آن شد که با گفتگو،تعامل و استقلال، حقانیت ایران اسلامی به اثبات رسیده و قدرتهای بزرگ هسته ای بر این باور رسیده که کشور عزیزمان به عنوان یک قدرت هسته ای در منطقه می باشد.

فرماندار شهرستان آق قلا در ادامه افزود: دولت تدبیر و امید، کشور را با تورم ۴۳ درصد، رشد اقتصادی منفی ۶٫۸ درصد تحویل گرفته و خوشبختانه امروز شاهد تورم ۸ .۱۳ درصد، رشد نرخ اقتصادی به مثبت ۲ .۳ درصد هستیم.

وی به بازدید نمایندگان ایدرو و مرکز مطالعات اقتصادی و بازرگانی خاورمیانه از سایت پتروشیمی گلستان اشاره داشته و بیان داشت: در راستای تفاهم نامه سه جانبه منعقده فی مابین استانداری گلستان،سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور(ایدرو) و مرکز مطالعات و بررسیهای اقتصادی و بازرگانی خاور میانه در خصوص احداث و راه اندازی گاز تبدیل گاز طبیعی به پروپیلن جامد مذاکرات خوبی صورت گرفته است و ان شاء الله در آینده ای نزدیک پیشرفت های خوبی در پتروشیمی شاهد خواهیم بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان آق قلا به پروژه اکتشاف نفت وگاز در منطقه صوفیکم واقع در شمال آق قلا اشاره داشت و گفت:در طی دو ماه فعالیت در این منطقه پیشرفت قابل ملاحظه ای در خصوص عملیات راهسازی و آماده سازی این پروژه انجام گرفته است و دکل حفاری آن در مهرماه نصب خواهد شد.
فرمانداری آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست