• تاریخ: 2015-02-09
  • شناسه خبر: 1494
  • 767 بازدید

افتتاح فاز ۲ کارخانه فرآوری ید شرکت کانسار خزر

ارکین نیوز – فاز ۲ کارخانه فرآوری ید شرکت کانسار خزر با حضور معاون امور معدن وزیر صنعت معدن تجارت، استاندار گلستان و مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد. استاندار گلستان در مراسم افتتاح کارخانه شماره ۲ فرآوری ید شر ...

1423460785_img_1636
ارکین نیوز – فاز ۲ کارخانه فرآوری ید شرکت کانسار خزر با حضور معاون امور معدن وزیر صنعت معدن تجارت، استاندار گلستان و مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

استاندار گلستان در مراسم افتتاح کارخانه شماره ۲ فرآوری ید شرکت کانسار خزرگفت : نگاه دولت به سرمایه گذاران حمایتی است و باید سرمایه گذاران را مورد مهربانی و پشتیبانی قرار داد.

دکتر حسن صادقلو که در حضور معاون امور معدن وزیر صنعت معدن تجارت سخن می گفت، تصریح کرد: باید از کسانی که فکر، سرمایه و اندیشه خود را در راستای اشتغال و کارآفرینی به میدان می آورند تشکر کرد و همین که آنان در این شرایط اقتصادی سرمایه های خود را به عرصه تولید می آورند مصداق مجاهدان فی سبیل ا… است.

وی افزود: استان گلستان ظرفیت های بسیار بالایی دارد، اما به دلیل آنکه استانی تازه بناگذاری شده است در راه توسعه با مسائلی روبروست که خوشبختانه با نگاه مثبت دولت و حضور سرمایه گذاران آینده روشن خواهد بود.

همچنین در این مراسم معاون امور معدن وزیر صنعت معدن تجارت اظهار کرد: سیاست وزارتخانه حمایت از بخش خصوصی است و بر این باوریم جایی که بخش خصوصی وارد شود، بخش دولتی نباید ورود پیدا کند.

دکتر سرقینی با اشاره به اکتشافات معادن در گذشته و تلاش های سازمان زمین شناسی، تصریح کرد: در راستای فعالیت های بخش معدن بازتعریفی را از پهنه بندی های اکتشاف در کشور داشتیم و بر اساس آن ۶۴ پهنه را در کشور تعریف کردیم و تنها شرط واگذاری معادن را صلاحیت افراد دانستیم.

وی افزود: با تفویض اختیارات از جانب وزارتخانه به استان ها موافقیم و در عین حال بسیاری از بخش نامه های بازدارنده را لغو کرده ایم و خوشبختانه این عمل آثار خوبی را به همراه داشته است.

لازم به ذکر است شرکت کانسار خزر به عنوان تنها تولید کننده ید در استان و کشور شناخته می شود و با افتتاح کارخانه شماره دو این شرکت سالیانه ۲۳۰ تن ید در سال تولید می کند که بر اساس گفته ارازبلی نائمی مالک و سرمایه گذار آن ظرفیت تولید ۳۰۰ تن را نیز دارد و محصول خود را به کشورهایی همچون ایتالیا، چین، هند، ترکیه و … صادر می کند.

گفتنی است ذخایر معادن ید این شرکت به گونه است که تا ۴۰ سال آینده بدون کوچکترین مشکلی می تواند استخراج و تولید ید داشته باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست