• تاریخ: 2015-10-28
  • شناسه خبر: 9863
  • 993 بازدید

اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص شیوع ویروس کرونا / آمادگی کامل، همراه با کنترل در استان حاکم است

ارکین نیوز – مدتی است که در برخی فضاهای عمومی به ویژه مجازی شایعاتی مبنی بر شیوع ویروس کشنده ای موسوم به کرونا نقل می شود. این شایعات با نشر اخباری در گروه ها و رسانه های مجازی مبنی بر ابتلای برخی از شهروندان گلستا ...

ارکین نیوز – مدتی است که در برخی فضاهای عمومی به ویژه مجازی شایعاتی مبنی بر شیوع ویروس کشنده ای موسوم به کرونا نقل می شود.

این شایعات با نشر اخباری در گروه ها و رسانه های مجازی مبنی بر ابتلای برخی از شهروندان گلستانی در بندر ترکمن و گمیشان به این ویروس و حتی تعطیلی برخی بیمارستان ها شدت گرفت.

در پی قوت گرفتن بحث ها پیرامون شیوع این بیماری واگیر و ایجاد نگرانی در میان شهروندان مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در گفت و گو با سرو، وجود هر گونه مورد قطعی از کرونا را در گلستان رد کرده و به منظور رفع رعب عمومی طی اطلاعیه ای از شهروندان گلستانی خواست به شایعات در شبکه های اجتماعی در خصوص شیوع ویروس کرونا توجهی نداشته باشند.

به گزارش سرو، در این اطلاعیه آمده است :

بسمه تعالی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی طی این اطلاعیه از مردم شریف گلستان می خواهد به شایعات در شبکه های اجتماعی در خصوص شیوع ویروس کرونا توجهی نداشته باشند و اخبار را تنها از طریق مبادی رسمی دانشگاه پیگیری کنند.

به مردم شریف گلستان اطمینان داده شده است که دست اندر کاران سلامت استان با آمادگی، هرگونه موارد مشکوک به این ویروس را پیگیری نموده و اقدامات لازم را برای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام داده اند. جای هیچ گونه نگرانی نیست.

در صورت مشاهده هر گونه علائم نظیر تب، سرفه، تنگی نفس و اسهال، توام با هم به پزشک و یا مراکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایید.

همچنین رعایت بهداشت فردی و شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون، عدم روبوسی با افراد مشکوک از جمله راه های پیشگیری این بیماری عنوان شده است.

لازم به ذکر است که از ابتدای ورود حجاج به استان با تشکیل ستاد ویژه کنترل بیماری های حاد تنفسی و تیم قرنطینه توسط معاونت های بهداشتی و درمان کلیه اقدامات کنترلی توسط دانشگاه علوم پزشکی گلستان انجام شده است.

*این اطلاعیه از سوی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برای پایگاه خبری تحلیلی سرو ارسال شده است.

گفتنی است مسئله شیوع ویروس کرونا به شکل مستقیم از سوی وزارت بهداشت و درمان پیگیری می شود.

سرو نیوز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست