• تاریخ: 2016-12-17
  • شناسه خبر: 21765
  • 232 بازدید

استاندار گلستان کمک مجلس برای شتاب در راه اندازی منطقه آزاد اینچه برون را خواستار شد

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: راه اندازی منطقه آزاد اینچه برون در مرز این استان با کشور ترکمنستان، خواست و نیاز اصلی مردم و مسوولان گلستان برای رسیدن به توسعه پایدار و کاهش آمار بیکاری است. حسن صادقلو امروز جمعه در شور ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: راه اندازی منطقه آزاد اینچه برون در مرز این استان با کشور ترکمنستان، خواست و نیاز اصلی مردم و مسوولان گلستان برای رسیدن به توسعه پایدار و کاهش آمار بیکاری است.

حسن صادقلو امروز جمعه در شورای اداری گلستان که با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از نگرانی های دولت و مجلس برای راه اندازی مناطق آزاد تبدیل شدن آن به دروازه واردات کالاهای خارجی است اما با توجه به ظرفیت های صادراتی گلستان مانند تولیدات کشاورزی با کیفیت و متنوع، اینچه برون را به منطقه ای برای افزایش صادرات محصولات استان تبدیل می کنیم.
استاندار به طرح زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار از زمین های شوره زار شمال گلستان اشاره کرد و گفت: این طرح بخشی از مصوبه هیات دولت به استان است که در صورت اجرای کامل، افزایش تولیدات کشاورزی به خصوص گندم را در پی خواهد داشت.
صادقلو ادامه داد: مطابق پیش بینی انجام شده انجام سطحی این زهکشی به طور کامل منجر به افزایش ۶۰۰ هزار تنی گندم و جهش گلستان از رتبه دوم به اول تولید این محصول استراتژیک در کشور خواهد شد.
استاندار در ادامه اجرای طرح های سد سازی را برای گلستان ضروری دانست و گفت: ممکن است اجرای این گونه طرح ها در مناطق دیگر کشور منطقی و علمی نباشد اما در این استان با توجه به بارش های فراوان آسیب زا و حجم زیاد روان آب ها، ساخت چند سد در مناطق گوناگون ضروری است.
صادقلو بیان کرد: آب های سرازیر شده ناشی از بارش های فراوان همه ساله آسیب های فراوانی به زیرساخت ها و اموال و منازل مردم وارد می کند که احداث سد بر روی چند دهنه بزرگ، علاوه بر کاهش محسوس این خسارت ها ظرفیت آب های مورد نیاز کشاورزی را افزایش خواهد داد.
نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان هم در این جلسه بر لزوم تحقق کامل وعده دولت در اجرای طرح گردشگری جزیره آشوراده اشاره کرد و گفت: عمیقا از گذشته تاکنون اعتقاد داشته و دارم که این طرح کلید توسعه استان گلستان است.
آیت الله نورمفیدی افزود: با وجود تصویب طرح گردشگری جزیره آشوراده در هیات دولت، محیط زیست مانع جدی این خواسته جدی مردم استان گلستان است.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه علت اصلی مخالفت محیط زیست هراس از وارد شدن آسیب به طبیعت آشوراده است، گفت: اما در تمام مراحل اجرای طرح، همه الزامات زیست محیطی مورد نظر را اجرا می کنیم و مسوولان گلستان متعهد به موضوع هستند.
آیت الله نورمفیدی افزود: گلستان برای تبدیل شدن به استانی درآمدزا و گذر از دوران محرومیت نیازمند جاذبه هایی مانند توسعه گردشگری در جزیره آشوراده است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست