• تاریخ: 2016-06-23
  • شناسه خبر: 18813
  • 609 بازدید

استاندار گلستان : منطقه آزاد اینچه برون در قالب لایحه دوفوریتی به صحن مجلس می رود

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به تعاملات سازنده مدیریت استان و نمایندگان گلستانی در جهت توسعه استان، اظهار کرد: با تایید هیات دولت لایحه منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی اینچه برون گلستان با قید دو فوریت طی روز های آینده د ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به تعاملات سازنده مدیریت استان و نمایندگان گلستانی در جهت توسعه استان، اظهار کرد: با تایید هیات دولت لایحه منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی اینچه برون گلستان با قید دو فوریت طی روز های آینده دوباره در صحن مجلس مطرح می شود.

دکتر حسن صادقلو در مراسم افتتاح فاز اول کارخانه ویتامین E ، ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) و بهره برداری از این کارخانه،تصریح کرد: امیدواریم در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، بتوانیم با تصویب منطقه آزاد و آغاز عملیات اجرایی آن گامی موثر در مسیر توسعه استان برداریم.
وی با تاکید بر اهمیت شکل گیری پنجره واحد در توسعه استان، گفت: خوشبختانه روند صدور پروانه ها در استان به زیر ۶۰ روز رسیده است اما باید باز هم در روند همکاری با تولیدکنندگان و تجار تسریع ایجاد شود.
وی در این مراسم با تقدیر از تولیدکنندگان و صنعت گران استان که موفق به بهره برداری از چنین پروژه ای در استان گلستان و در سال اقتصاد مقاومتی شده اند، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با ثبت نام از واحدهای تولیدی و ارائه تسهیلات به آنها، توانسته است ظرفیتی در حمایت از تولیدکنندگان ایجاد کند.
استاندار گلستان با بیان اینکه تا کنون نیمی از واحدهای تولیدی ثبت نام کننده گلستانی در سامانه بهین یاب به بانک ها معرفی شده اند، یادآور شد: بانک ها موظف شده اند اگر چنانچه مشکلی نباشد،ظرف مدت یک ماه این تسهیلات را به واحد های معرفی شده پرداخت نمایند.
دکتر صادقلو خاطر نشان کرد: برای واحدهای تولیدی استان ۴۲۲میلیارد تومان تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است اما با موافقت های صورت گرفته اگر چنانچه به تسهیلاتی بیش از این هم نیاز باشد، دولت پشتیبانی لازم را صورت می دهد.
وی همچنین با اشاره به تنوع گیاهی موجود در استان، گفت: از بین ۸هزار نوع گیاه موجود در کشور، بیش از ۲هزار نوع گیاه در استان موجود است که یقیناً واحد های تولیدی و صنعتی می توانند با سرمایه گذاری روی آنها ارزش افزوده لازم را ایجاد کنند.
همچنین در این مراسم مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه ۶۰۰ واحد تولیدی در استان تا به امروز در سایت بهین یاب ثبت نام کرده اند و ۱۹۳ مورد از آنها به بانک های عامل معرفی شده اند، تصریح کرد: خوشبختانه طی چند روز گذشته برای نخستین بار در کشور تعدادی از واحدهای تولیدی گلستانی تسهیلات خود را از بانک های عامل دریافت کرده اند و این نشانه خوبی در همکاری واحدهای تولیدی و سیستم بانکی استان در مسیر توسعه است.
حسینقلی قوانلو ضمن تقدیر از مدیران طرح ویتامین E و شرکت داروسازی رشددانه گرگان، گفت: این کارخانه با سرمایه گذاری ۴۴میلیاردی و با همکاری بانک مهراقتصاد و بانک کشاورزی به عنوان پروژه ای عظیم در استان افتتاح شده که در سال اقتصاد مقاومتی حرکتی قابل تقدیر محسوب می شود.
لازم به ذکر است در این مراسم افتتاح آیت ا… نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و سید ضیاالدین ایمانی مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از مدیران ارشد استانی حضور داشتند.
گفتنی است کارخانه ویتامین E با مدیریت حسن شریعت قابلیت اشتغالزایی مستقیم ۴۵۰ و اشتغالزایی غیر مستقیم ۱۰۰۰ نفر را دارد و به نوعی پروژه ای دانش بنیان در مسیر اقتصاد استان محسوب می شود.
هیرکان خبر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست