• تاریخ: 2015-04-29
  • شناسه خبر: 3552
  • 590 بازدید

استاندار گلستان: حل برخی مسائل جزیره آشوراده التهاب ایجاد می کند

ارکین نیوز-حسن صادقلو در پاسخ به اظهارات یکی از اعضای شورای شهر بندرترکمن، گفت: برخی مسائل آشوراده حاکمیتی است، اگر این مسائل را حل نکنیم به جایی نمی‌رسیم به همین خاطر دو مصوبه حاکمیتی در این راستا تاکنون دریافت کرده‌ایم ...

5934-1
ارکین نیوز-حسن صادقلو در پاسخ به اظهارات یکی از اعضای شورای شهر بندرترکمن، گفت: برخی مسائل آشوراده حاکمیتی است، اگر این مسائل را حل نکنیم به جایی نمی‌رسیم به همین خاطر دو مصوبه حاکمیتی در این راستا تاکنون دریافت کرده‌ایم.

استاندار گلستان گفت: موضوع طرح جامع گردشگری آشوراده تنها با سخنرانی حل نمی شود و این موضوع دارای یک در هم تنیدگی خاص است که حل برخی از آنها در جامعه التهاب ایجاد می کند.

حسن صادقلو در همایش استانی روز ملی شوراها در سرسرای اجتماعات استانداری گلستان در پاسخ به اظهارات یکی از اعضای شورای شهر بندرترکمن، افزود: برخی مسائل آشوراده حاکمیتی است، اگر این مسائل را حل نکنیم به جایی نمی‌رسیم به همین خاطر دو مصوبه حاکمیتی در این راستا تاکنون دریافت کرده ایم.

وی ادامه داد: در قدم اول مرزهای استان گلستان (در جزیره آشوراده) مشخص شد و در مرحله دوم سازمان محیط زیست در راستای ایجاد صنعت گردشگری در این منطقه باید پای امضا بیاید که آمده و تنها ابلاغ آن مانده است. استاندار گلستان به سایر جزئیات اشاره ای نکرد.

پیش از سخنان استاندار گلستان یکی از اعضای شورای شهر بندرترکمن با تاکید برای شتاب بخشی به طرح جامع گردشگری آشوراده که در سفر سال گذسته رییس جمهور به این استان مصوب شد، گفت: محدودیتهایی که برای گردشگران در سفر به آشوراده اعمال می شود از جمله موانع اصلی توسعه بندرترکمن است.

رجب پور با یادآوری اینکه گردشگران بعد از ساعت ۱۸ اجازه ورود به آشوراده را ندارند، گفت: مردم بندرترکمن خود حامی و حافظ محیط زیست هستند، اگر بحث گردشگری آشوراده به صورت اساسی حل شود دست کم ۳۰ تا ۴۰ درصد بیکاران بندرترکمن دارای شغل پایدار خواهند شد.

آشوراده در مرکز شبه جزیره میانکاله واقع شده و تنها جزیره ایرانی دریای خزر محسوب می شود و به دلیل برخورداری از جاذبه های منحصر به فرد یکی از قطب های مهم گردشگری شمال کشور است.

آشوراده در سال ۵۴ جزء نخستین مناطق زیست کره جهان معرفی و ثبت شد، در همین حال در کنوانسیون جهانی رامسر در زمره تالاب های مهم دنیا قرار گرفت و سومین اهمیت این منطقه به دلیل بحث پناهگاه حیات وحش است که در تمام سال میزبان انواع پرندگان است ضمن این که ۴۰ درصد خاویار ایران نیز در نزدیکی این جزیره به دست می آید./ ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست