• تاریخ: 2016-08-05
  • شناسه خبر: 19765
  • 552 بازدید

استاندار :توجه به ثبت جهانی از اسب ترکمن تا هندوانه اترک گلستان

ارکین نیوز:استاندار گلستان گفت: ظرفیت استان گلستان از اسب ترکمن تا هندوانه اترک باید در قطار ثبت جهانی قرار بگیرد. حسن صادقلو صبح امروز در جمع فعالان بخش خصوصی با بیان اینکه در ماه آینده با رئیس جمهور دیدار خواهم داشت، ا ...

ارکین نیوز:استاندار گلستان گفت: ظرفیت استان گلستان از اسب ترکمن تا هندوانه اترک باید در قطار ثبت جهانی قرار بگیرد.

حسن صادقلو صبح امروز در جمع فعالان بخش خصوصی با بیان اینکه در ماه آینده با رئیس جمهور دیدار خواهم داشت، اظهار کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که در این دیدار مطالبه خواهم کرد بحث ارزش افزوده محصولات کشاورزی به خصوص گندم استان گلستان است.

وی با بیان اینکه متوسط درصد گلوتن گندم استان گلستان از کشور بالا است و قابل قیاس نیست، تصریح کرد: در گزارش که به هیئت دولت ارائه کردم به گلوتن گندم در استان گلستان اشاره شده است و نظر من این است که خرید گندم در استان گلستان باید با سایر استان‎ها تفاوتی داشته باشد و از این نظر اصل مسئله قابل دفاع است.

بخش خصوصی سهم خود را از اقتصاد مقاومتی مشخص کند

استاندار گلستان با بیان اینکه بخش خصوصی باید سهم خود را از تحقق اقتصاد مقاومتی مشخص کند، یادآور شد: تحقق اقتصاد مقاومتی مرتبت با بخش خصوصی است و باید در مسیر برویم که بخش خصوصی نیز نقش خود را ایفا کند.

صادقلو خاطرنشان کرد: در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی نباید همه مطالبه‎گر باشیم و دولت تنها پاسخگو باشد چرا که تحقق اقتصاد مقاومتی با عزم ملی میسر است و باید نسبت‎ها در تحقق اقتصاد مقاومتی مشخص شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت استان گلستان از اسب ترکمن تا هندوانه اترک باید در قطار ثبت جهانی قرار بگیرد، افزود: ثبت جهانی را به عنوان یک موضوع مهم در استان گلستان استارت زدیم و در گذشته فرش ترکمن و امروز ثبت جهانی ماهیان خاویاری را دنبال خواهیم کرد.

استاندار گلستان ادامه داد: با ثبت جهانی برندهای استان گلستان، کشور در سطح بین‌المللی مورد توجه قرار می‎دهد و استعداد استان ما نیز بر اساس این توجه نمایان خواهد شد و ارزش افزوده زیادی را به همراه خواهد داشت.

صادقلو گفت: امروز باید بیندیشیم که چرا گندم ما نباید ثبت جهانی شود چرا پنبه ما که روزی گلستان را به عنوان معدن طلای سفید مطرح می‎کرد ثبت جهانی نیست.

وی بیان داشت: با توجه به تفاهم‎نامه استانداری با بنیاد مستضعفان و بانک سینا تمام روستاهای استان گلستان تا سقف ۲ میلیارد تومان می‎توانند از تسهیلات با ۱۵ درصد سوپسیت در پرداخت بهره بانکی استفاده کنند.

اعلام مخالفت استانداری با لوله‎گذاری از منشاء آب‌های زرین گل به وزارت نیرو

استاندار گلستان با بیان اینکه در استان گلستان برخی از تعامل‎ها با استان دیگر باید اتفاق می‎افتد، ابراز داشت: امروز شاهد آن هستیم که کثیف‎کاری‎ها و آسیب‎های محیط زیستی معاد ذغال سنگ شامل استان ما می‎شود ولی تعامل اقتصادی آن برای استان سمنان است و این شرکت‎ها مالیات خود را در آن استان پرداخت می‎کنند و این مهم را در دستور کار قرار دادیم.

صادقلو به موضوع انتقال آب از زرین گل به استان سمنان اشاره کرد و گفت: قضاوت بر اینکه تنها قوه قضاییه نسبت به این مهم مورد پیدا کرده درست نیست بلکه در میدان عمل اتفاقات دیگری رخ داده است.

وی با بیان اینکه به میزان ۲٫۵ میلیون متر مکعب و از سرچشمه‎های قطره‎ای باید این آب به استان سمنان برود، بیان داشت: در گذشته انتقال آب ۵ میلیون متر مربع تصویب شده بود ولی با پیگیری‎های شورای تامین این میزان کاهش پیدا کرد.

استاندار گلستان با بیان اینکه با نشستی با وزیر نیرو برخی از موضوعات را مطرح کردیم و مخالفت خود را با لوله‎گذاری از منشاء آب‌های «زرین‌گل» اعلام کردیم، گفت: از این مهم با جدیت حراست خواهیم کرد و باید توجه داشت از گذشته تا کنون هر آنچه سر سبزی و جنگل بوده برای مناطق شمالی در این ارتفاعات مطرح است.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست