• تاریخ: 2016-08-28
  • شناسه خبر: 20208
  • 282 بازدید

استاندارگلستان:توسعه پایدار روستایی از مسیر دانش بومی عبور می کند

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: توسعه پایدار روستایی از مسیر دانش بومی با فناوری روز و در دل یک بنگاه اقتصادی عبور می کند. به گزارش مهر، حسن صادقلو درگردهمایی مدیران کل حفاظت محیط زیست استان های کشور که در گرگان برگزار ش ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: توسعه پایدار روستایی از مسیر دانش بومی با فناوری روز و در دل یک بنگاه اقتصادی عبور می کند.

به گزارش مهر، حسن صادقلو درگردهمایی مدیران کل حفاظت محیط زیست استان های کشور که در گرگان برگزار شد، گفت: جلسات محیط زیست باید از جلسات تشریفاتی و نظری خارج شود و به یک جلسه در راستای اقدام و عمل تبدیل شود. وی افزود: توسعه پایدار روستایی جز از مسیر دانش بومی با فناوری روز در دل یک بنگاه اقتصادی اتفاق نخواهد افتاد.

استاندار گلستان گفت: خلیج گرگان یکی از بحث‎های اساسی استان است و امیدواریم در پیگیری‎های مستمر این خلیج به نتیجه برسد. وی افزود: از همان ابتدای ورودم به عنوان استاندار با بهره برداری از جنگل مخالفت کردم و معتقدم تا زمانی که ناوگان تجهیز نشود نباید بهره برداری انجام شود. صادقلو بابیان اینکه خاطرات سبز محیط‌زیست ماندگارترین خاطرات مسافرانی است که از گلستان عبور خواهد کرد، گفت: محیط ‎زیست درد جامعه است و در متن اصلی زندگی مردم قرار دارد.

وی افزود: نبود توجه به محیط‎زیست باعث بروز هزینه های سنگین آشکار و پنهان می شود؛ اما هزینه‎های پنهان نبود توجه به محیط‎زیستی هیچگاه بیان نمی‎شود پس باید نسبت‎ها و باید و نباید‎ها را به اقدام و عمل تبیین کنیم. استاندار گلستان با بیان اینکه یک ضلع مثلث نظام مردم هستند، اظهار کرد: بحث محیط‎زیست یک بحث مهم نظام است و مردم در یک پازل آن قرار دارند و بدون مردم مشکلات محیط‎زیست حل نمی شود.

صادقلو افزود: باید سیاست‎گذاری درستی برای نقش‎آفرینی مردم در محیط‎زیست داشته باشیم و نقش مردم و رسالت‎های آنها نسبت به محیط‎زیست به خوبی تبیین نشده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست