• تاریخ: 2017-01-17
  • شناسه خبر: 22025
  • 253 بازدید

ارزآوری یک میلیون دلاری فرش دستباف در استان گلستان

ارکین نیوز- مدیرعامل اتحادیه فرش دستباف استان گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار درآمد ارز از صادارات فرش دست باف عاید استان گلستان شده است. ابوالفضل ابطحی در اظهار داشت: بافندگان گلستانی ...

ارکین نیوز- مدیرعامل اتحادیه فرش دستباف استان گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار درآمد ارز از صادارات فرش دست باف عاید استان گلستان شده است.

ابوالفضل ابطحی در اظهار داشت: بافندگان گلستانی از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۳ هزار و ۴۰۰ مترمربع فرش بافته‌اند که از این میزان ۱۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع آن صادر شد.

مدیرعامل اتحادیه فرش دستباف استان گلستان تصریح کرد: صادرات این میزان فرش استان گلستان بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ارزآوری برای استان داشته است.

وی اظهار داشت: کشورهای آلمان، سوئیس، آفریقای‌جنوبی و مکزیک مقصد فرش‌های دست‌باف استان گلستان است و سیاست ما در تولید فرش انبوه نیست بلکه ما تولید فرش با خواست مشتری و مشتری‌پسند را دنبال می‌کنیم.

ابطحی تصریح کرد: استان گلستان در تولید فرش باکیفیت در کشور جایگاه خوبی دارد و هر روز بر کیفیت فرش صادراتی گلستان افزوده می‌شود اما یک مشکل اساسی در این بین وجود دارد و آن استفاده از پشم‌های نامرغوب و رنگ‌های بی‌ثبات است که لطمه فراوانی به این هنر باارزش ایرانی وارد می‌کند و سفارش‌پذیری را پایین می‌آورد.

مدیرعامل فرش دستباف استان گلستان تاکید کرد: برای رونق این محصول با ارزش صادراتی دولت چند برنامه را در دستور کار خود قرار داده که حمایت از بافندگان با دادن تسهیلات ارزان قیمت، در اختیار بافندگان مواد اولیه و نقشه را قرار می‌دهیم و در مقابل فرش را هم از آنها خریداری می‌کنیم.

ابطحی تصریح کرد: علاوه بر این، بیمه قالی‌بافی را با حمایت دولت در حال انجام است که در آن ۲۰ درصد حق بیمه را دولت و بافندگان تنها ۷ درصد را پرداخت می‌کنند و در کنار آن کلاس‌های آموزشی برای ارتقاء مهارت قالی‌باف را در برنامه داریم/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست