• تاریخ: 2016-09-17
  • شناسه خبر: 20559
  • 364 بازدید

اخراج۲۵نفراز کارگران مرکز تکثیر ماهی شهید مرجانی آق قلا/مسئولین رسیدگی کنند

ارکین نیوز-مرکز تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری شهید مرجانی در۴۵ کیلومتری شمال شرقی گرگان و در۲۳ کیلومتری امتداد جاده آق قلا ـ گنبد به مساحت ۲۵۰ هکتار مابین روستای اوچ تپه وچین سبیلی واقع گردیده است . احداث این مرکز توسط جه ...

ارکین نیوز-مرکز تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری شهید مرجانی در۴۵ کیلومتری شمال شرقی گرگان و در۲۳ کیلومتری امتداد جاده آق قلا ـ گنبد به مساحت ۲۵۰ هکتار مابین روستای اوچ تپه وچین سبیلی واقع گردیده است .

احداث این مرکز توسط جهاد سازندگی اسبق درسال ۱۳۶۷به اتمام رسید. هدف از احداث این مرکز، تکثیر و پرورش کپور ماهیان بوده است ولی درسال ۱۳۶۸ بدلیل کاهش روند صید ماهیان خاویاری واهمیت بازسازی ذخائر این ماهیان با تغییر کاربری استخرها و تأمین تجهیزات لازم، جهت تکثیر و پرورش پنج گونه از این ماهیان با ارزش مورد بهره بهره برداری قرار گرفت .

دومین هدف این مرکز تامین اب کشاورزی زمین های اطراف از محل ذخیره سازی در ابگیرهای این مرکز بوده است. یکی از کارکنان مرکز پرورش ماهیان خاویاری شهید مرجانی گفت : مسئولین این مرکز که زیر نظر اداره کل شیلات گلستان قرار دارد ؛ اخیرا تقریبا تعداد ۲۵ نفر از نیرو های شاغل را که برخی از انها بیش بیست سال سابقه کار دارند ؛ به بهانه تعدیل نیرو از کار اخراج نموده است .

این کارگر افزود ؛ این در حالیست که اگر قرار بر تعدیل نیرو باشد چرا پس از اخراج این افراد ، نیروهای غیر بومی بکار گرفته شده اند که هر روز با دو دستگاه مینی بوس به محل کار رفت امد می کنند. وی افزود برخی کارکنان اخراج شده از قشر محروم روستاییان هستند که برای امرار معاش با مشکل مواجه شده اند و برخی از انان نیز دچار افسر دگی شده اند.

این کار گر اخراجی گفت اگر این موضوع در راستای تعدیل نیرو و کاهش هزینه ها باشد چرا نیروهای غیر بومی را با به جای کارگران اخراجی جایگزین کرده اند. وی تصریح کرد هزینه ایاب و ذهاب این افراد که با دو ستگاه مینی بوس انجام می پذیرید ماهانه حدود ۴ میلیون تومان می شود که با حرفهای مسئولین مرکز که در راستای کاهش هزینها ست منافات دارد.

وی در پایان از مسئولین شهرستانی و استانی خواستار رسیدگی فوری به این موضوع شد.
الکامیز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست