• تاریخ: 2015-01-19
  • شناسه خبر: 783
  • 712 بازدید

اختصاص ۴۰ میلیارد ریال برای تکمیل سد لاستیکی آق دگش شهرستان آق قلاو شبکه آبیاری قره سو

ارکین نیوز-صادقلو گفت : درجلسه هیات وزیران برای تکمیل ساختمان شبکه آبیاری زهکشی قره سو زرین گل و تکمیل سدلاستیکی آقدکش در استان گلستان، مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شد. صادقلو استاندار گلستان توسعه آب را نیاز ...

255656787

ارکین نیوز-صادقلو گفت : درجلسه هیات وزیران برای تکمیل ساختمان شبکه آبیاری زهکشی قره سو زرین گل و تکمیل سدلاستیکی آقدکش در استان گلستان، مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شد.

صادقلو استاندار گلستان توسعه آب را نیاز جدی استان دانست و از مهندسین و از مسئولین شرکت آب منطقه ای استان خواست تا آنجا که امکان دارد به معماری سد توجه کنند.
به گفته وی ، شبکه آبیاری زهکشی قره سو زرین گل  یکی از بزرگ ترین طرح های آبیاری و زهکشی استان گلستان است و با هدف بهبود و توسعه اراضی کشاورزی، بالا بردن راندمان انتقال و توزیع آب، استفاده بهینه از آب موجود، پیاده سازی الگوی کشت مناسب، توسعه صنعت توریسم و گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار، اجرا می شود.
وی افزود: عملیات اجرایی شبکه های اصلی آبیاری و زهکشی قره سو و زرین گل از سال ۱۳۸۸ آغاز شده است و ان شاءالله با اختصاص  این منابع اعتباری ، در سال ۱۳۹۴ خاتمه می یابد و سطح شبکه آبیاری و زهکشی آن بالغ بر ۹ هزار و ۴۰۰ هکتار است  که در شمال غربی شهرستان علی آبادکتول قرار دارد.
وی همچنین افزود: سد لاستیکی آقدکش بر روی رودخانه گرگانرود احداث می‌ شود و با اجرای آن، شهر آق ‌قلا و روستاها و شهرهای مجاور رودخانه در پایین دست از خطر سیلاب در امان خواهند بود.
استاندار گلستان ادامه داد : پروژه سد لاستیکی آقدکش در شهرستان آق قلا واقع شده وساخت آن از سال ۹۲ آغاز شده و تاکنون  ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و طبق پیش بینی ها در صورت فراهم بودن شرایط و تخصیص منابع مالی لازم، در سال ۱۳۹۵ به بهره برداری می رسد/پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست