• تاریخ: 2016-06-01
  • شناسه خبر: 18193
  • 697 بازدید

اتصال راه‎آهن گرگان به گنبدکاووس از دغدغه‎های مهم گلستان است

ارکین نیوز-مدیرکل راه آهن منطقه شمال شرق کشور گفت: یکی از دغدغه‎های مهم استان گلستان، اتصال راه‎آهن گرگان به گنبدکاووس و مشهد است. محمدرضا قربانی بعد از ظهر امروز در همایش معرفی ظرفیت‎های اینچه‎برون در کریدور ریلی ایران، ...

ارکین نیوز-مدیرکل راه آهن منطقه شمال شرق کشور گفت: یکی از دغدغه‎های مهم استان گلستان، اتصال راه‎آهن گرگان به گنبدکاووس و مشهد است.

محمدرضا قربانی بعد از ظهر امروز در همایش معرفی ظرفیت‎های اینچه‎برون در کریدور ریلی ایران، ترکمنستان و قزاقستان که در سالن اجتماعات صدا و سیمای مرکز گلستان برگزار شد، اظهار کرد: میزان ترددی که در مسیر شهرستان گرگان و گنبدکاووس ثبت شده است، روزانه به طور متوسط ۴۲ هزار خودرو است.

وی افزود: با افتتاح و راه‎اندازی راه آهن شمال شرق تمامی تلاش ما برای توسعه و بهسازی زیرساخت‎ها معطوف شد و انشالله شاهد افزایش ظرفیت ریلی خواهیم بود.

مدیرکل راه آهن منطقه شمال شرق کشور با بیان اینکه با راه‎اندازی راه‎آهن شمال شرق، خط دوم گرگان به ساری ادامه پیدا می‎کند، گفت: با افتتاح کریدور ریلی در آینده‎ای نه چندان دور، ۳ میلیون تن به بارمحوری مسیر افزوده می‎شود.

قربانی با بیان اینکه کارخانه تعمیرات اساسی واگن در شهرستان بندرترکمن بازسازی شد، ابراز کرد: بازسازی این کارخانه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان شروع به کار کرد.

در سال ۹۳ بیش از ۱۸ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای جان باختند

وی افزود: افتتاح این پروژه سبب شد که فرصت‎های شغلی بسیاری ایجاد شود و ناوگان واگن باری و مسافری در شهرستان گرگان یک پایگاه تعمیرات خوب برای تعمیرات واگن‎ها به خصوص واگن‎های روسی که نیاز به تعمیر دارند، خواهد داشت.

مدیرکل راه آهن منطقه شمال شرق کشور با اشاره به اینکه تقریبا ۱۴ ماه از افتتاح راه‎آهن شماره ۴ می‎گذرد، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۴ حدود ۱۰ درصد از واحدهای ریلی کشور را به خود اختصاص داد.

قربانی بیان داشت: در سال ۱۳۹۳ در کشور به طور میانگین ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر در اثر حوادث جاده‎ای کشته شدند، درحالی که این آمار در راه‎آهن در سال ۱۳۹۳ یک نفر بود.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم جاده‎ها را ایمنی کنیم و مواد اولیه کارخانه‌ها و محصولات را با قیمت کم به دست آنها برسانیم، ناگزیریم راه‎آهن را توسعه دهیم و به شهرهای پرجمعیت استان گلستان برسانیم که یکی از دغدغه‎های مهم به شمار می‎رود.

مدیرکل راه آهن منطقه شمال شرق کشور ابراز کرد: امسال کلنگ‎زنی پروژه را خواهیم داشت و شاهد تحولی بزرگ در گلستان هستیم.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست