• تاریخ: 2016-09-22
  • شناسه خبر: 20616
  • 653 بازدید

آیت الله نورمفیدی: علما نسبت به جامعه و فرهنگ اسلامی مسئول هستند

ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در گلستان وامام جمعه گرگان گفت: علما نسبت به جامعه خود و فرهنگ اسلامی مسئولند و باید به شیوه شایسته در جهت تبلیغ و ترویج دین کوشا باشند. آیت الله سید کاظم نورمفیدی در مراسم فارغ التحصیلی طلاب ...

ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در گلستان وامام جمعه گرگان گفت: علما نسبت به جامعه خود و فرهنگ اسلامی مسئولند و باید به شیوه شایسته در جهت تبلیغ و ترویج دین کوشا باشند.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در مراسم فارغ التحصیلی طلاب اهل سنت مدرسه علوم دینی نعمانی شهرستان گمیشان، افزود: مرزبانی از دین اسلام و مسئولیت در قبال آن به زبان و گفتار نیست، بلکه باید علما و روحانیون عامل به گفته های خود بوده و مردم در جامعه از اخلاق و رفتار و منش اسلامی آنان درس بگیرند.
امام جمعه گرگان اضافه کرد: همانطور که پزشکان، طبیب جسم انسانها هستند و به درمان بیماری های جسمی می پردازند، علما و روحانیون نیز در حقیقت طبیبان روح و دین مردم هستند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: پیامبر نور و رحمت حضرت محمد (ص) طبیب روح و دین جامعه بود و خود به دنبال رفع بیماری از جامعه خویش تلاش می کرد.
آیت الله نورمفیدی ادامه داد: در خانواده مردان و زنان نسبت به دین الهی ، رفتار و کردار ، آبروی خود و فرزندانشان مسئولیت دارند و باید مراقب و محافظ یکدیگر باشند.
نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: علماء وارثان انبیا هستند و مسئولیت آنان از سایر طبقات جامعه سنگین تر است.
نماینده گلستان در مجلس خبرگان رهبری همچنین گفت که دشمنان اسلام به دنبال منحرف نمودن جوانان از مسیر دینی هستند و از طریق فضای مجازی و شبکه های اینترنتی، برای نسل جوان دام پهن می کنند که وظیفه علمای دینی است که با روشنگری و ترویج اسلام ناب محمدی، نقشه های مستکبرین را خنثی کنند.
به گزارش ایرنا در این مراسم که با حضور حاج آخوند بایرام گلدی نبوی نژاد امام جمعه گمیش تپه و امانگلدی ضمیر فرماندار گمیشان و جمعی از روحانیون تشیع واهل سنت شهرستان برگزارشد، ۱۲ نفر از طلاب مدرسه علوم دینی نعمانی فارغ التحصیل شدند.
گمیشان با بیش از ۶۷هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گلستان واقع و هم مرز با کشور ترکمنستان می باشد و بیشتر جمعیت این شهرستان را هموطنان ترکمن و اهل تسنن تشکیل می دهند.

* مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گرگان
از سوی دیگر معاون تهذیب حوزه علمیه استان گلستان از برگزاری مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گرگان خبر داد.
حجت الاسلام حسین ابراهیمی فرد گفت: به مناسبت عید سعید غدیر، ۱۸ نفر از طلاب مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گرگان طی یک مراسم رسمی در مسجد جامع گلشن این شهرستان و با حضور نماینده ولی فقیه در گلستان، ملبس به لباس روحانیت شدند.
به گفته وی؛ همزمان طلاب مدرسه علمیه منتظریه گنبدکاووس و طلاب مدرسه علمیه امام صادق(ع) بندر ترکمن نیز طی مراسم جداگانه ای ملبس به لباس روحانیت شدند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست