• تاریخ: 2015-11-16
  • شناسه خبر: 10658
  • 558 بازدید

آفات فضای انتخاباتی

ارکین نیوز – دکتر سعید یلقی: متاسفانه فضای انتخاباتی متاثر از وعده های عمدتا غیر معقول، غیر عملی و خارج از وظایف نمایندگی کاندیدای مجلس است که افراد زیادی متاسفانه حل مشکلات و یا تحقق نیازهای شغلی را در حمایت از او ...

ارکین نیوز – دکتر سعید یلقی: متاسفانه فضای انتخاباتی متاثر از وعده های عمدتا غیر معقول، غیر عملی و خارج از وظایف نمایندگی کاندیدای مجلس است که افراد زیادی متاسفانه حل مشکلات و یا تحقق نیازهای شغلی را در حمایت از او میبینند و این نقطه آغاز رفتارهای جانبدارانه و غلبه رویکردهای عوامگرایانه است و منتج به مغلوبیت کاندیدای شایسته و اصلح میشود .پس بیاییم در راستای ترویج فرانگ شایسته سالاری ایفای وظیفه نماییم و با گسیل نمودن نماینده اصلح زمینه تقنین قوانین کارآمد و تقویت بعد نظارتی موضع در راس امور بودن مجلس را قوت ببخشیم. بدون تردید در صورت تحقق چنین امری شاهد توسعه ملی و منطقه ی متوازن و پایدار خواهیم بود.

کاندیدای ادوار تا چه حد برای اخذ ارای شهرستان گرگان پیگیری نمودند تا جایی که بنده اطلاع دارم کمترین زمان برای این مهم صرف شد و در ضمن داشتن بینش سیاسی شفاف از اهم مواردی است که یک داوطلب نمایندگی مجلس داشته باشد که متاسفانه عمده کاندیدای اقوام صرفا اتکا به پایگاه قومی دارند و لذا میانگین ارای مکتسبه انها بسته سنوات برگزاری انتخابات تفاوت معنی داری نداشته است .پس بیایید طرحی نو و کارامد و منتج به نتیجه دراندازیم که در گام اول توانمندیها و گرایش سیاسی فرد ملاک عمل قرار گیرد و عقبه قومی نیز بر وزن ارای او بیفزاید.
افات فضای انتخاباتی:متاسفانه فضای انتخاباتی متاثر از وعده های عمدتا غیر معقول ، غیر عملی و خارج از وظایف نمایندگی کاندیدای مجلس است که افراد زیادی متاسفانه حل مشکلات و یا تحقق نیازهای شغلی را در حمایت از او میبینند و این نقطه آغاز رفتارهای جانبدارانه و غلبه رویکردهای عوامگرایانه است و منتج به مغلوبیت کاندیدای شایسته و اصلح میشود .پس بیاییم در راستای ترویج فرهنگ شایسته سالاری ایفای وظیفه نماییم و با گسیل نمودن نماینده اصلح زمینه تقنین قوانین کارآمد و تقویت بعد نظارتی موضع در راس امور بودن مجلس را قوت ببخشیم. بدون تردید در صورت تحقق چنین امری شاهد توسعه ملی و منطقه ی متوازن و پایدار خواهیم بود.
امیدوارم واژه مجمع یاشولیها معطوف به بزرگانی با اندیشه های بزرگ و معتقد به خرد جمعی باشد و از دمیدن بر اتش طایفه گرایی پرهیز نماید
تا روز پیروزی راه دراز و پر پیچ و خمی در پیش است لذا شایسته است وقت و انرژی در مسیر کسب حداکثر اثربخشی مطلوب بکار گرفته شود و از کنایه و تندی به دیگران پرهیز در راستای همگرایی گام برداریم و سر اخر اگر توانایی ارایه طریق و یا تحلیل کارامد نداریم میتوانیم بکوشیم تا به خردجمعی تمکین کنیم.
بهتر است بخاطر بدست اوردن یک کرسی مجالس روند مذموم طایفه گردیی را مجددا تشدید نکنیم قدری هم از جایگاه والای نمایندگی مردم و توانمندی کاندیدا برای ایفای نقش نمایندگی صحبت کنیم .متاسفانه فضای فعلی قدری امیخته به غبار تعصبات از نوع نازلتر ان یعنی طایفه گرایی است .بدانیم کار اصلی نماینده مجلس امور قانونگزاری برای کشور منطقه و در نهایت حوزه انتخابی است .
دوستان بفرمایند در ایام خارح از فصل انتخابات بویژه انتخابات مجلس در روابط اجتماعی خود تاکید به هم طایفه بودن دارند ایا برای درمان و حفظ سلانت خود ترجیحا با طبیب هم طایفه خود مراجعه میکنید یا الزاما به پزشک خاذق؟ قطعا عقل سلیم حکم مینماید به پزشک خاذق.پس بر عقلای قوم است که بر طبل طایفه کرایی نکوبد و اما اگر فرد اصلح بومی باشد اولویت با اوست. در این انتخاب در مقابل کل شهروندان مسول هستیم نه صرفا اق قلا.چون مجلس در راس امور است.

یکی از ایراد وارده به کاندیدای حوزه ترکمن نشین عدم اقدام عملی برای عرضه برنامه های انتخاباتی در خارج از منطقه ترکمن نشین است و این نقیصه نیز ناشی از عدم خودباوری و ضعف در برقراری ارتباط است و لذا همواره به رای قومی و طایفه ی که به تنهایی پیروزی افرین نبوده و ضریب شکنندگی ان بسیار بالاست اتکا دارند و سر اخر نیز میگویند غیر ترکمن ها به ما رای نمیدهند در صورتی که بنده اعتقاد راسخ دارم میتوانم با حضور توام با برنامه قوی و برقراری ارتباط به این حوزه نیز ورود نمود و با توجه به خدمات پزشکی و اموزشی بسیار خوبی که ترکمنها به جامعه شهروندی گرگان ارایه میدهند طلب مساعدت و اخذ رای نمود و نباید کاستی ها و کم کاری های خود را محلی برای تضعیف فضای دوستی و همدلی با همشهریان گرگانی نماییم
نظر خود را اضافه کنید.
اولکامیز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست