• تاریخ: 2015-09-27
  • شناسه خبر: 8547
  • 851 بازدید

آغاز شناسایی اجساد در سردخانه‌ها بعد از مغرب و عشا/ بازگشت تعدادی از مجروحان با اولین پرواز به ایران

ارکین نیوز-رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از آغاز شناسایی اجساد ایرانی حاضر در سردخانه‌ها بعد از مغرب و عشا خبر داد و گفت‌:‌ این اتفاق ثمره جلسه خوب مسئولان مرکز پزشکی حج و زیارت، سازمان حج و زیارت و مسئولان سعودی ...

ارکین نیوز-رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از آغاز شناسایی اجساد ایرانی حاضر در سردخانه‌ها بعد از مغرب و عشا خبر داد و گفت‌:‌ این اتفاق ثمره جلسه خوب مسئولان مرکز پزشکی حج و زیارت، سازمان حج و زیارت و مسئولان سعودی است.

سیدعلی مرعشی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، آخرین وضعیت مجروحان و مفقودین حادثه منا را تشریح کرد.

وی گفت: هم اکنون ۳۱۶ نفر از زائران مفقود هستند و ۱۵۵ نفر نیز در این حادثه جان باخته‌اند که به امید خدا از مغرب و عشا تحرک مناسبی در جهت شناسایی و تحویل اجساد خواهیم داشت.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مورد این تحرک توضیح داد: عصر امروز جلسه‌ای بین مسئولان سعودی و تیم مرکز پزشکی و سازمان حج و زیارت برگزار شد که ثمرات مناسبی داشته و امیدواریم که بتوانیم به سردخانه‌های سعودی راه پیدا کنیم و آنهایی که شناسایی شده‌اند توسط سعودی‌ها را تعیین تکلیف کرده و مقدمات ارسال اجساد به جده و ایران را فراهم کنیم.

وی خاطر نشان کرد: بر سر نحوه انتقال اجساد از مکه به جده هنوز توافقی صورت نگرفته و اگر سعودی‌ها قبول کنند که اجساد را به جده منتقل کنند اتفاق خیلی خوبی است.

مرعشی ادامه داد: از صبح امروز کارهای مربوط به صدور گواهی فوت و تشکیل پرونده برای جانباختگان انجام شده و امیدواریم بتوانیم پس از تحویل گرفتن اجساد آنها را بلافاصله به ایران ارسال کنیم.

وی به پرواز ساعت ۸:۳۰ صبح فردا به مقصد ایران از عربستان اشاره کرد و گفت: به طور قطع در این پرواز هیچ جسدی وجود نخواهد داشت اما در بین زائران مجروحان و بیماران نیز حاضر خواهند بود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مورد تعداد مجروحانی که در اولین پرواز به ایران می‌آیند، گفت: هنوز تعداد این افراد مشخص نیست و ما در حال تکمیل پرونده پزشکی آنها هستیم و نمی‌دانیم سعودی‌‌ها در پرواز اول به چند نفر از مجروحان اجازه خروج می‌دهند.

مرعشی به بازگشت تیم‌های تفحص مرکز پزشکی حج و زیارت از طائف و جده خبر داد و گفت: به نظر نمی‌آید که عدد قابل توجهی از مفقودین ما در میان مجهول‌الهویه‌ها و مجروحان باشند. ضمن اینکه حال افرادی که با دستگاه تنفس مصنوعی نفس می‌کشند نیز وخیم است و امید چندانی به زنده ماندن آنها نیست.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست