• تاریخ: 2016-01-05
  • شناسه خبر: 12808
  • 369 بازدید

آغاز سرشماری پرندگان آبزی و کنارآبزی در استان گلستان

ارکین نیوز-مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان گفت: سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی استان با هدف شناسایی گونه‌های بومی، مهاجر و به منظور تعیین جمعیت و وضعیت اکوسیستم‌های تالابی از ۱۴ دی ماه در ۲۲ سایت سرشماری استان گلست ...

ارکین نیوز-مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان گفت: سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی استان با هدف شناسایی گونه‌های بومی، مهاجر و به منظور تعیین جمعیت و وضعیت اکوسیستم‌های تالابی از ۱۴ دی ماه در ۲۲ سایت سرشماری استان گلستان آغاز شد.

اسماعیل مهاجر اظهار داشت: براساس این برنامه در سال جاری با حضور کارشناسان اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در همه سایت‌های سرشماری مانند تالاب بین‌المللی گمیشان، تالاب‌های بین‌المللی آلاگل، آجی گل، آلماگل، حاشیه شرقی خلیج گرگان، تالاب‌های اینچه، دانشمند و بسیاری از سدها و آب‌بندان‌های استان انجام می‌شود.

وی افزود: با تعیین جمعیت و وضعیت پرندگان بومی و مهاجر می‌توان نسبت به چگونگی کیفیت زیستگاه‌های این پرندگان در طی سال‌های گذشته پی‌برده و برنامه‌ریزی مناسب‌تری برای حفاظت از این گونه‌های ارزشمند به عمل آورد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان تصریح کرد: در ایران براساس برنامه جهانی که توسط موسسه بین‌المللی تالاب‌ها اعلام می‌شود این برنامه در زیستگاه‌های آبی ایران اجرا می‌شود.

وی گفت: تالاب گمیشان و زیستگاه‌های ساحلی حوزه شهرستان ترکمن به همراه آب بندان‌های فعال این شهرستان یکی از بیست و دو سایت سرشماری پرندگان آبزی است.

آمارهای حاصله در فرم‌های مخصوص جمع‌بندی و پس از آنالیز تنوع و فراوانی برای موسسه بین المللی تالاب‌ها wetland international ارسال می‌شود.
روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست