• تاریخ: 2015-10-23
  • شناسه خبر: 9663
  • 524 بازدید

آزمایش دی ان ای خانواده مفقودان گلستانی فاجعه منا انجام شد

ارکین نیوز-مدیر کل حج و زیارت استان گلستان گفت: آزمایش های لازم و نمونه برداری ها در خصوص دی ان ای (DNA) بازماندگان و خانواده مفقودین گلستانی فاجعه منا انجام و به کشور عربستان ارسال می شود. رضا درگاهی امروز پنج شنبه سی ا ...

ارکین نیوز-مدیر کل حج و زیارت استان گلستان گفت: آزمایش های لازم و نمونه برداری ها در خصوص دی ان ای (DNA) بازماندگان و خانواده مفقودین گلستانی فاجعه منا انجام و به کشور عربستان ارسال می شود.

رضا درگاهی امروز پنج شنبه سی ام مهر ماه اظهارداشت: قرار است یک تیم پزشکی متخصص و کارآزموده نیز به عربستان اعزام شود تا این نمونه ها با نمونه های گرفته شده از مفقودین فاجعه منا تطبیق داده شود.
وی اضافه کرد: پس از انجام آزمایش های لازم و تطبیق نمونه ها ،در صورت شناسائی، پیکر مطهر جانباختگان به گلستان منتقل خواهد شد و در غیر این صورت همچنان پیگیر این مساله تا مشخص شدن سرنوشت آخرین زائر گلستانی خواهیم بود.
در فاجعه منا که در روز عید قربان در کشور عربستان رخ داد زائران بسیاری از کشورهای مختلف و از جمله ۴۶۴حاجی ایرانی جان باختند.
در این فاجعه ۴۹ حاجی گلستان جان باخته و یا مفقود شدند که تاکنون پیکر مطهر ۴۰ زائر در شهرستان های مختلف استان تشییع و به خاک سپرده شده است و از سرنوشت ۹ حاجی استان هنوز اطلاعی در دست نیست.
درگاهی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پرداخت غرامت ناشی از فوت به خانواده جانباختگان فاجعه منا نیز گفت: براساس قرارداد با بیمه ایران، قسط اول این رقم به مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال به ۴۷ خانواده گلستانی پرداخت شد.
وی اضافه کرد: قرار است مرحله دوم پرداخت این غرامت نیز براساس قوانین و مقررات بیمه (انحصار وراثت) پرداخت شود که این کار به زودی انجام خواهد شد.
یادآور می شود براساس گفته مدیرکل بیمه ایران استان گلستان تاکنون بخشی از غرامت ناشی از فوت به خانواده ۴۸ نفر از حجاج گلستانی جان باخته و مفقود در این فاجعه ،پرداخت شده است.
مدیریت حج و زیارت گلستان در خصوص پرداخت دیه از سوی عربستان نیز گفت: این مساله را وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت پیگیر هستند./ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست