• تاریخ: 2016-10-12
  • شناسه خبر: 20898
  • 290 بازدید

آخوند رهبر: هدف قیام امام حسین(ع) از بین بردن ظلم و حاکمیت عدالت بود

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت شهرستان آق‌قلا گفت: هدف قیام امام حسین(ع) از بین بردن ظلم و حاکمیت عدالت در جامعه بوده است. عبدالرزاق آخوند رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آق‌قلا درباره اهداق قیام و نهضت امام حسین(ع) اظ ...

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت شهرستان آق‌قلا گفت: هدف قیام امام حسین(ع) از بین بردن ظلم و حاکمیت عدالت در جامعه بوده است.

عبدالرزاق آخوند رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آق‌قلا درباره اهداق قیام و نهضت امام حسین(ع) اظهار داشت: توصیه قرآن همواره برطرف کردن ظلم است و هدف امام حسین (ع) از قیام هم از بین بردن ظلم و حاکمیت عدالت در جامعه بود.

وی افزود: طغیان صهیونیست در همه ادیان چه مسلمین و چه دیگر ادیان اشاره شده و در زمان امام راحل و مقام معظم رهبری نیز آن را به جهان معرفی کردند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان آق‌قلا ادامه داد: وظیفه ما با توجه به اتفاقات منطقه عمل به قرآن، احادیث و رسول اکرم (ص) است و ما باید به قرآن و اهل بیت(ع) تمسک جوییم و وحدت خود را حفظ کنیم و فرهنگ وحدت سبب نجات مسلمانان است که این مقوله در قرآن نیز به آن اشاره شده است.

آخوند رهبر تصریح کرد: دشمن درصدد ایجاد اختلاف بین مسلمانان چه شیعه چه سنی است و باید اختلاف را کنار گذاشته و با وحدت به قرآن و اهل بیت(ع) تمسک و عمل کنیم.

وی درباره ارادت قوم ترکمن اظهار کرد: قوم ترکمن به اهل بیت(ع) ارادت خاصی دارد و در اشعار مختومقلی فراغی هم مشهود است که از سالیان دور این قوم عاشق اهل بیت(ع) و امام حسین (ع) بوده و علاقه‌مندی خود را در سالیان دراز به امام حسین (ع) نشان داده است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان آق‌قلا با اشاره به تداوم ارادت و محبت مسلمانان به امام حسین(ع) گفت: یکی از جنبه‌هایی که سبب شده است در عصر کنونی بعد از قرنها ارادت و محبت مسلمانها به امام حسین (ع) روز به روز افزایش پیدا کند شجاعت و دلاوری آن حضرت است و اینکه مسلمانان می‌دانند که ایشان برای حفظ دین جد بزرگوارشان قیام کردند.

وی اظهار داشت: ترکمن‌ها در این ایام قرآن تلاوت می‌کنند و با صدای قرآن دل‌های خود را آرامش می‌بخشند و در کنار آن صدقه می‌دهند و اگر فرزندان‌شان بیمار شوند به اهل بیت(ع) متوسل می‌شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست